Najnovšie

O2 láka prvých klientov len cez ceny SMS

Deti, študenti, dôchodcovia a iní príležitostne telefonujúci začínajú zvyčajne s mobilnou predplatenou kartou a až neskôr prejdú na mesačný paušál. Mobilná trojka Telefónica O2 láka prvých zákazníkov na lacné SMS správy.

mar, PRAVDA
20.2.2008 08:24 , Aktualizované: 20.2.2008 08:24
odoberať
Google News
zdieľať
Dieťa s mobilom
Foto: Ivan Majerský
Ilustračné foto

Pre záujemcov o kartu O2 Narovinu, ktorí sa prihlásia do konca marca, ponúka navždy posielanie SMS do všetkých sietí za korunu. Operátor má však jednotnú cenu za hovory až od 7,90 koruny za minútu.

Orange a T-Mobile na nižšie ceny SMS zatiaľ nereagujú. Ľuďom sa tak oplatí mať jeden telefón s kartou od O2 na posielanie SMS správ a ďalší mobil na telefonovanie.

„Je to takto pre mňa výhodnejšie, keďže môj dlhodobý operátor mi na karte ponúka SMS správy za vyše tri koruny, ale telefonujem s ním v jeho sieti za menej ako päť korún za minútu,“ hovorí bratislavská vysokoškoláčka Katarína Klukošová. Úplne sa snaží vyhnúť hovorom medzi sieťami, ktoré by ju s pôvodným operátorom vyšli 14 korún za minútu.

O2 stavil na lacné SMS, keďže jeho priemerný zákazník pošle až 2,5 krátkej správy denne. Oproti tomu na kartového klienta trhovej dvojky T-Mobile, ktorý si dobíja kredit podľa potreby, pripadá denne v priemere len pol SMS správy. T-Mobile tvrdí, že konkurenciou pre O2 Narovinu je ich karta Easy. Štandardne síce ponúka SMS za 3,40 Sk, ale po úhrade poplatku 69 korún za mesiac umožňuje posielať krátke správy tiež za jednu korunu. T-Mobile pritom upozorňuje, že O2 ohraničil počet korunových správ na 500 mesačne a T-Mobile nestanovil nijaké obmedzenie.

Najväčší operátor Orange má pri karte Prima cenu jednej SMS 3,50 Sk. Po mesačnom poplatku 79 korún vyjde SMS v domácej sieti 1,50 Sk. Okrem toho má operátor predplatenú kartu Orangeclick, ktorú považuje za súpera pre O2 Narovinu. Držitelia Orangeclicku, ktorých je niekoľko desiatok tisíc, môžu medzi sebou esemeskovať za 0,90 koruny a volať v slabej prevádzke od 2,90 koruny za minútu. Cena SMS správ do iných sietí je 2,50 Sk. ,,Z prieskumov vyplýva, že typický zákazník predplatenej služby je citlivý na cenu a chce telefonovať výhodnejšie," dodáva hovorca Orangeu Richard Fides.

Na Slovensku je aktívnych 5,5 milióna mobilných čísiel, z toho asi polovicu tvoria predplatené karty a polovicu paušály.

diskusia
zdielať
zdielať
odoberať
Google News
mReportér
Zdielajte článok
Ľutujeme
Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu

Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.

Najčítanejšie