Najnovšie

Izrael otestoval protiraketový systém

Izrael úspešne vykonal skúšku obranného systému Arrow. V rámci testu, realizovaného v priestoroch základne vojenského letectva v strednej časti židovského štátu, bol odchytený projektil, podobný raketám typu Šahab 3 s dlhým dostrelom, ktoré vyvíja Teherán.

TASR
2.12.2005 13:31 , Aktualizované: 2.12.2005 13:31
odoberať
Google News
zdieľať

Izrael pokladá Irán, obviňovaný zo snahy o vyvinutie jadrových zbraní, za jedného zo svojich najobávanejších nepriateľov. Teherán tvrdí, že jeho jadrový program je zameraný na nevojenské ciele, ale medzinárodné spoločenstvo, vrátane Izraela, je iného názoru.

Na protiraketovom obrannom systéme Arrow pracujú izraelskí experti spolu s Američanmi. USA v stredu vyzvali na zvýšenie medzinárodného tlaku s cieľom zabrániť čoraz radikálnejšej politike Iránu.

Námestník americkej ministerky zahraničných vecí Nicholas Burns uviedol, že iránsky prezident Mahmúd Ahmadínidžád od svojho nástupu do funkcie pred štyrmi mesiacmi vedie konfliktnú zahraničnú politiku, presadzuje nezodpovedný jadrový program, podporuje terorizmus a potláča základné ľudské práva v krajine.

diskusia
zdielať
zdielať
odoberať
Google News
mReportér
Zdielajte článok
Ľutujeme
Vážení čitatelia, pod týmto článkom sme neumožnili diskusiu

Obsah článku a skúsenosti s administráciou debát nám dávajú predpoklad, že aj na tomto mieste by pribúdali prevažne príspevky, ktoré by boli v rozpore s pravidlami debaty aj dobrými mravmi.

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na slušné debaty pod inými článkami.

Najčítanejšie