Chronológia dňa 17. februára 2017

19:00
Nemec žije v čerpacej stanici. Prestaval ju na úžasný dom

Staré priemyselné budovy sú „in“. Majú zvláštne čaro a atmosféru, ktoré vedia odovzdať galériám, kaviarňam či nákupným centrám. Platí to však aj o starých benzínkach? Berlínsky galerista Juerg Judin je presvedčený, že áno.

16:07
La Repubblica: Vo vesmíre zomierali aj sovietske psy

Skôr než sa stal Jurij Gagarin prvým človekom vo vesmíre, lietali ku hviezdam psy. Nebola to len Lajka, Belka a Strelka.

16:00
Defender kradnú ako teplé rožky. Prečo? Už sa nevyrába

Zdá sa, že skončiť výrobu britskej terénnej ikony nebol až taký dobrý nápad. Zákazníci ju totiž stále chcú. A keď si Defender nemôžu kúpiť, vyriešia to inak.

15:00
Najobľúbenejšie nemecké jedlo nie je klobása

Je prakticky nemožné navštíviť Nemecko a neochutnať currywurst alebo bratwurst. No bez ohľadu na ich slávu sa zdá, že Nemci sa nemôžu nabažiť döner kebabu.

12:39
Vedci objavili nový kontinent Zealandia

Vedci tvrdia, že okolo Nového Zélandu je nový, zaplavený a zatiaľ neuznaný obsah, ktorý bol dosiaľ skrytý. Ide o nový kontinent nazvaný Zealandia.

12:00
Jaguar ukázal tri nové 4-valce. Dostane ich XE, XF aj F-Pace

Rodinu motorov Ingenium predstavil Jaguar v roku 2014. Postupne nahrádza staršie agregáty z dielne Fordu. Teraz k nim pribudnú dva benzínové 4-valce a najvýkonnejší 4-valcový diesel. Ten už nebude mať ďaleko od parametrov 6-valcov.

10:07
Čechom rastú ceny starších bytov, ponuka nových nestačí

Ceny starších bytov v Česku sa naďalej budú približovať cenám novostavieb. Dôvodom je vysoký dopyt a malá ponuka nových bytov.

10:00
Kam na lyže? Pozrite si prehľad stredísk a ich ponúk

Tatranská Lomnica, Jasná, Donovaly... Ktoré stredisko vás svojím vybavením a atrakciami najviac zaujme?

09:15
V príspevkoch pre hendikepovaných nastali zmeny. Dostatočné?

Najviac príspevkov poberajú ľudia na hygienu, na prevádzku auta a na opatrovanie. A práve v tomto prípade si hendikepovaní od januára prilepšili.

07:00
Prečo začať pracovať pri štúdiu?

Na vysokej škole získate množstvo teoretických poznatkov. V závislosti od budúcej profesie potom niektoré poznatky využijete, niektoré zabudnete.

Populizmus alebo chyby elít?

VÁCLAV ŽÁK: K základnej viere emigrantov, ktorí začali osídľovať územie dnešných Spojených štátov už začiatkom 17. storočia, patrila viera, že sú predvojom dejín.

Náš tip: Karneval nie je len pre deti. Presvedčte sa v Žiline

Žilinské ulice zaplavia čudné bytosti. Všetky zvláštne poobliekané a všetky bujaro veselé. Najväčší fašiangový karneval na Slovensku bude 24. februára.

Cestovné pasy nahradí biometria. Novú technológiu už testujú aj v Paríži

Pohovor s imigračným úradníkom by onedlho mohli nahradiť kontrolné boxy, v ktorých by cestujúci odovzdal viaceré svoje biometrické údaje.

06:00
7 rád v boji proti chrípke

Majte na pamäti potrebu zvýšeného prísunu vitamínu C liekmi. Užívanie vitamínu C skracuje dĺžku trvania a predovšetkým znižuje závažnosť chrípky a nachladnutia.

O ľuďoch: O hraní bez nástroja

Galéria Cypriána Majerníka bola na poschodí na rohu naproti veľkému Baťovi v pôvabnej kombinácii s kníhkupectvom Mladé letá.

Huayra Roadster: Taliansky skvost prišiel o strechu. Je ľahší ako kupé

Toto nie je obyčajný hyperšport. Toto je umelecké dielo od Horacia Paganiho. Perfekcionistu, ktorému nestačí nič, čo tu už bolo. Po famóznej Huayre prichádza s otvorenou verziou. A dokázal nemožné.

Kalendár
« február 2017 »
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28