Denník Pravda je celoštátny mienkotvorný titul s najdlhšou tradíciou na Slovensku. Priemerný tlačený náklad Pravdy v roku 2018 bol 49 223 výtlačkov, priemerný predaný náklad 32 513 výtlačkov. On-line verzia pravda.sk má 1 791 545 reálnych užívateľov podľa aktuálnych čísiel AIM za apríl 2019.
Každé vydanie denníka Pravda prečíta asi 250-tisíc ľudí, čo predstavuje 6 percent populácie obyvateľov SR vo veku 14 - 79 rokov. Asi 56 percent čitateľov Pravdy (približne 140-tisíc ľudí) predstavujú muži, Pravdu denne číta približne 110-tisíc žien. Noviny sa profilujú ako liberálno-ľavicové. Od roku 2010 je šéfredaktorkou Nora Slišková, zástupcami šéfredaktorky sú Jakub Prokeš, Ingrid Drozdíková, Martin Kováčik a Miroslav Čaplovič.

Pravda denne vychádza s prílohou Užitočná Pravda, ktorá sa venuje praktickému poradenstvu v oblasti penzijného a sociálneho systému, financií, práva, práce, zdravia, bývania či vzdelávania. Ponúka prehľadne spracované užitočné témy pre každého.

Každú stredu sa v denníku nachádza užitočná príručka do vrecka, ktorá obsahuje rady, návody a zákony v praktickom vystrihovateľnom formáte.

Vo štvrtok je v Pravde vložený spoločenský časopis Pravda Magazín, ktorého súčasťou sú inšpirujúce rozhovory s úspešnými ľuďmi, príbehy, reportáže a rubriky fenomén, zdravie či auto. Súčasťou magazínu je aj TV program 47 staníc od štvrtka do stredy. Vo štvrtok denník prináša aj rubriku pre zábavychtivých IQ posilňovňa.

Každý piatok je v denníku Pravda vložený magazín Varecha. Prináša najchutnejšie a overené recepty pre každého od známych šéfkuchárov i čitateliek a čitateľov, tipy a triky do kuchyne aj domácnosti, spotrebiteľské testy vína a súťaže o domáce spotrebiče a kuchárske knihy. Magazín úzko spolupracuje s internetovým portálom Varecha.sk – portál s najväčším počtom užívateľských receptov na Slovensku.

V sobotu je súčasťou denníka Pravda publicistický magazín Víkend, ktorý sa sústreďuje na spoločenské a politické fenomény doma a v zahraničí, jeho obsah tvoria aj rozhovory so známymi autoritami z akademického, spoločenského a politického života, ako aj eseje a názorové texty uznávaných autorov.

Relax a zábavu v sobotu ponúkajú aj vložené prílohy Krížovky a pre deti Čertík.

Raz mesačne je do Pravdy vložený magazín Dobré zdravie, ktorý poskytuje rady a tipy ako sa vysporiadať s rôznymi ochoreniami, ale aj ako žiť zdravo. Rovnako raz do mesiaca je do Pravdy vložený magazín Dobré bývanie o nových trendoch v modernom stavebníctve a o kvalite bývania. Dva razy za rok Pravda vydáva rešpektovaný magazín Víno, ktorý je veľmi obľúbený medzi milovníkmi vína a uznávaný medzi znalcami vína. Vďaka tomuto magazínu bol denník Pravda aj partnerom najpopulárnejšej vinárskej akcie na Slovensku - Dní otvorených pivníc pod Malými Karpatmi.

Okrem toho denník vydáva ročne vyše 60 mimoriadnych príloh s rôznym zameraním. Napríklad: Daňové zákony, Vzdelávanie, Automobil, Dovolenka, Kalendár pre podnikateľov a živnostníkov, Školský kalendár, Kvalitné potraviny, Kniha roka, MS v hokeji atď. Viac info: dennik.pravda.sk

Od novembra 2008 denník Pravda zmenšil pôvodný formát na rozmer 235 x 305 mm. Dovtedy sa Pravda tlačila vo formáte 287 x 400 mm. Od pondelka do piatka má denník zvyčajne 40 strán, v sobotu sa stranový rozsah zvyšuje na 64 strán. Celkový počet strán sa však v niektorých dňoch zvyšuje až na dvojnásobok, pretože súčasťou vydania sú aj pravidelné a mimoriadne prílohy či magazíny.

Vydavateľom denníka Pravda je spoločnosť P E R E X, a. s., ktorej vlastníkom je spoločnosť OUR MEDIA SR a. s..


literarny fond ocenenie, andrej barat

Literárny fond ocenil prácu redaktora Pravdy Andreja Baráta

Domáce 14.05.2019 13:10
Predpoveď počasia

Pravda prináša videopredpoveď

Pripravujeme 26.04.2019 00:00
Emíli Fullová k TS

Vydavateľstvo Perex má novú generálnu riaditeľku

Akcie 02.04.2019 00:00
Best Buy ocenenie

Denník Pravda ponúka najlepší pomer ceny a kvality na Slovensku

Akcie 18.03.2019 00:00
TV Pravda, štúdio

TV Pravda prekročila na začiatku marca hranicu 2 milióny videní videí

Akcie 15.03.2019 00:00
denník Pravda, titulka

Pravda je najčítanejší mienkotvorný denník na Slovensku

Domáce 29.01.2019 15:26
televizia-varecha-logo

Pozrite si novú slovenskú internetovú televíziu - TV Varecha

Domáce 20.12.2018 13:16