Novinárska skratka: ao
MARTIN KRNO: Prípad zhoreného paneláka v Prešove nemusí byť ojedinelý. Množstvo zaparkovaných áut na sídlisku výrazne komplikovalo zásah hasičov.
MARTIN KRNO: Mimoriadne nasadenie primátora Valla zrejme čoskoro pocítia Bratislavčania. Od 1. januára by mali odvádzať o 45 až 50 percent vyššiu daň z nehnuteľnosti.
MARTIN KRNO: Z vystúpení Roberta Fica v poslednom čase sa dá vycítiť, ako sa skĺzava dolu kopcom, kdesi na ladom ležiace oráčiny, ktoré nemajú nič spoločné so sociálnou demokraciou.
MARTIN KRNO: Keď bolo v Londýne naše zlato počas druhej svetovej i studenej vojny, tak sa oň nikto nebál. Akurát pred voľbami sa chce ktosi tváriť ako hrdina a vlastenec.
MARTIN KRNO: Ak chceme držať krok s ostatnou Európu, či dokonca, pokiaľ ide o konkurencieschopnosť ekonomiky, dostať sa do jadra EÚ, musíme mať aj veľa múdrych ľudí.
MARTIN KRNO: Politické strany vytvárajú atmosféru, v ktorej neexistuje korektný dialóg a intelektuálna súťaž. Nastúpila všeobecná dehonestácia demokratických hodnôt.
MARTIN KRNO: Celé Matovičom pripravované "senzačné odhalenie" Pellegriniho korupcie, ktoré mu, mimochodom, minulý týždeň vyfúkli sociálne siete, bolo postavené na vode.
MARTIN KRNO: Ústredným motívom ĽS NS sa stalo: ľuďom sa nedá dôverovať! Slepo dôverujú iba autoritatívnemu vodcovi. Ale to už svet zažil, a nie raz. Vždy sa to zle skončilo.
MARTIN KRNO: Výjazdové rokovania vlády sa zvyknú konať v tzv. menej rozvinutých okresoch. Žeby sa medzi ne zaradila aj Bratislava?
MARTIN KRNO: Opozícia má právo, dokonca ústavné, predkladať v parlamente návrhy zákonov, ale väčšina poslancov má právo rozhodnúť o ich časovom posune.
MARTIN KRNO: Po tom, čo SMK odmietla dohodu o spoločnom postupe s Mostom-Híd vo februárových voľbách, politická kariéra Bélu Bugára asi speje ku koncu.
MARTIN KRNO: Keď silové rezorty tak rozšafne narábajú so svojím bytovým fondom, ako chcú zabezpečiť bývanie pre nových vojakov, policajtov či civilných zamestnancov?
MARTIN KRNO: Na „štyridsiatiny“ Novembra nám hádam bude parády stačiť menej, určite by to nemalo byť na úkor objektívneho poznania histórie.
MARTIN KRNO: Vraj revolúcia požiera vlastné deti. Ju však z toho neviňme. Skôr tých, čo nevyzreli na to, aby ponovembrovému vývoju určili múdre pravidlá a mantinely.
Znie to paradoxne, ale redakcia Pravdy privítala sedemnásty november 1989 oslavou.
MARIÁN REPA: Keďže vieme, že príliš mnoho neregulovaného kapitalizmu ohrozuje demokraciu, je v našom záujme, aby sme sa usilovali predchádzať vzniku veľkých nerovností.
MARTIN KRNO: Obľúbený slogan „Padni, komu padni!“ platí i pre dámy a pánov v talároch. Tu však už nejde iba o ich kariérny postup, ale o celú justíciu.
November 1989 zastihol Pavla Kanisa na poste zástupcu riaditeľa Ústavu marxizmu-leninizmu pri Ústrednom výbore KSS.
MARTIN KRNO: Viac sú na vážkach politické dôsledky recesie. Do popredia sa derú populistickí a extrémistickí lídri, ktorí šíria spolu so skepsu aj šovinistické nálady.
MARTIN KRNO: Keď sa budú po voľbách počítať poslanecké mandáty potrebné na vytvorenie veľkej vládnej koalície, z vysoko nasadených kritérií sa iste bude dať zľaviť.
MARTIN KRNO: Každý hlas sa počíta, i kresťansko-konzervatívny. A o ten prebieha nekresťanská bitka, do ktorej sa zapájajú aj nacionalisti, fašisti i tí, čo sa označujú za ľavicu.
MARTIN KRNO: S Hajtovou uzavrela kontrakt na spoluprácu Beblavého strana Spolu tvoriaca koalíciu s PS. Niet nad bohaté skúsenosti všestrannej milovníčky mágie.
MARTIN KRNO: Minister Lajčák po februárových voľbách už nevidí svoju budúcnosť v nijakej vláde. Vo svete sa však určite nestratí.
MARTIN KOVÁČIK: Štát by mal podporovať konkurenciu medzi bankami a dávať ešte viac pozor na to, či poplatkami náhodou nevytvárajú kartel.
MARTIN KRNO: Nielen v obciach a mestečkách, kde kedysi fungovali zdravotné strediská, ale už celé okresy, najmä na juhu SR, sa boria s chronickým nedostatkom zubárov.