redaktor športového oddelenia
E-mail:
Absolvent politológie na Fakulte politických vied a medzinárodných vzťahov v Banskej Bystrici (1999 - 2004). V redakcii Pravda.sk pôsobí od ukončenia štúdia na vysokej škole. Venoval sa domácemu a zahraničnému spravodajstvu s dôrazom na dianie v slovenskej politike. Od roku 2012 je redaktorom športového oddelenia. Píše o hokeji, tenise a o cyklistike. Jeho voľný čas patrí rodine...
Bol to jeden z vrcholov olympijského večera. Disciplína, ktorá spája rýchlosť, silu i ladnosť.
Dôležitý zápas začal na lavičke. V pozícii, ktorú väčšina futbalistov nemusí. Keď však nadišla jeho chvíľa, nepremárnil ju.
Počas zápasu bol pokojnejší ako zvyčajne. Aj emotívnymi gestami akoby šetril.
Je 10. apríl 1896, záverečné popoludnie prvých olympijských hier, na starej dráhe Panathénskeho štadióna stoja traja Gréci a dvaja Američania.
Do Paríža dorazil len v utorok a v centre športového sveta si stále zvyká. Lukáš Kubiš (24) bude v sobotu jediným Slovákom, ktorý sa postaví na štart cyklistických pretekov.
Na olympijský turnaj prišla tak, ako je pre ňu typické - veľmi nenápadne.
Pohľad na Dávida Strelca pred polrokom a dnes je oheň a voda.
Tvrdí, že to bol jeden z najlepších zápasov pod jeho vedením. Napokon, Slovan v Lige majstrov päťgólovým rozdielom nikdy predtým nevyhral.
Dobrá východisková pozícia, isté však zďaleka nič nie je.
Absolútne rekordy mužských športovcov v porovnaní so ženskými sú v rovnakých disciplínach lepšie o desiatky percent. A čím je šport silovejší, tým je nepomer radikálnejší.
Bol to - na olympijské pomery - mimoriadne kyslý pohľad. Popretkávaný netradičným šumom. Nie, nepramenil z očakávania, to len vo vzduchu skôr visela otázka, "čo tu, do pekla, tento chlap robí?"
Keď sa počas ceremoniálu plavila na Seine výprava fínskej reprezentácie, Marcel Merčiak hovoril o sláve, na ktorú súčasní športovci nedokázali nadviazať.
Podobných príbehov viac v slovenskom olympijskom výbere nie je. Nájdete za ním čokoľvek: odvahu, šťastie i kus náhody.
Športovci na vrchole svojich fyzických možností. S dostatkom voľného času. S dôvodom oslavovať a neobmedzeným prístupom k alkoholu.
MARTIN PROSNAN: Iste, nepatrí sa haniť niečo, čo sa ešte ani len nezačalo. Treba však hovoriť pravdu a tú by nemala prekryť ani prípadná medaila.
Pred tromi rokmi ich pricestovalo do Tokia 335. Bol to vskutku silný kontingent, ktorý dokázal získať solídnych 71 olympijských medailí. V Paríži bude z neho len torzo.
Dva veľké futbalové dary dostal už do vienka. Prvým je jeho priezvisko, druhým futbalové DNA po otcovi Milanovi Strelcovi, niekdajšom ligovom útočníkovi.
Proti ambicióznejšiemu, lepšiemu i bohatšiemu, ako pred týždňom...
Podľa cyklistického experta Lukáša Timka sa Tadej Pogačar dotýka absolútnej dokonalosti.
MARTIN PROSNAN: Keď sa uzatvára jedna veľká kariéra, k rozlúčke patrí aspoň štipka pátosu a hyperbolizovania. Alebo sa voláte Peter Sagan a nič z toho nepotrebujete.
Na to, že vám uprostred dňa zdvihne telefón na prvýkrát, nestavte veľa peňazí. Ani že si na vás ihneď nájde čas. Jozef Pribilinec naďalej žije v tempe.
Plán znel tentoraz jasne. Inkasovať čo najmenej.
Bola nedeľa a zvyšky toho najlepšieho, čo tento rok Tour de France ponúka, uháňali na Plateau de Beille.
Kto bol Mike Beuttler, prvý gej medzi pretekármi formuly 1?
Prakticky dekádu a pol to bol neustály boj o najlepšieho futbalistu planéty.