vedúca oddelenia domácich udalostí
E-mail:
Študovala medzinárodné vzťahy a európske štúdiá v Bratislave a v Prahe. Od roku 2017 pôsobila v Hospodárskych novinách ako redaktorka energetiky a životného prostredia a neskôr aj editorka domáceho spravodajstva. V Pravde pracuje od roku 2021. Začínala na ekonomickom oddelení, neskôr prešla na miesto vedúcej domáceho spravodajstva. Popri práci sa venuje cestovaniu a vareniu. Aktívne sa zaujíma aj o zahraničné témy, kultúru a umenie.
Oslovili sme ekonómov s otázkami, či sú požiadavky lídra OĽaNO na SaS splniteľné, aký by mali dopad na ľudí a či sa vedie vyhnúť dopadu na verejné financie.
V hre je aj scená, že Slovensko bude dovážať vodík z Ukrajiny, hovorí v rozhovore Jozef Badida, analytik portálu energieprevas.sk.
Prvýkrát na Slovensku si 300 domácností v pilotnom projekte vyskúšalo, ako na vodíku variť či ako ním vykurovať.
Peniaze z druhého piliera si už naraz nevyberiete, štát uprednostnil dlhodobé vyplácanie penzií. Zavádza aj predvolenú investičnú stratégiu či jednoduchšiu zmenu správcovskej spoločnosti.
LUCIA LAUKOVÁ: Vláda na jednej z posledných schôdzí pred očakávaným rozpadom koalície schválila najväčšiu reformu dôchodkov v II. pilieri.
Šéf lekárskych odborárov Peter Visolajský po ukončení rokovaní na Úrade vlády vyhlásil, že iná možnosť ako hromadné výpovede lekárov neexistuje.
Prieskum verejnej mienky ukázal, že popularita obnoviteľných zdrojov i využívania jadrovej energie na Slovensku rastie napriek kríze.
Ukrajina bol len prvý nárazník, kam totalitná vláda Moskvy udrela. Kremeľ hovorí aj o Košiciach, upozornil na hrozby smerujúce z východu Peter Kremský (OĽaNO).
O mesiac budú ukrajinské deti potrebovať nastúpiť do škôl, tie však musíme postaviť a opraviť, upozornil Muška na stretnutí v Bratislave.
Podľa údajov na mapách je benzínka MOL v maďarskej Rajke otvorená sedem dní v týždni, 18 hodín denne.
Terminál LNG v Świnoujścí je súčasťou väčšej prístavnej oblasti, ktorá sa rozprestiera okolo pobrežia.
V pracovnej oblasti dokáže koučing ľuďom pomôcť od prípravy na pracovný pohovor až po zvládnutie povýšenia.
Keď je domácnosť na kúrenie v piecke či kachliach odkázaná, no drevo ani brikety si za trhové ceny dovoliť nemôže, nastáva problém.
Slovensko vďaka peniazom z EÚ mohlo realizovať program zelená domácnostiam za vyše 100 miliónov eur. Aj to je súčasť európskej energetickej solidarity.
Plynová kríza otestuje skutočnú európsku súdržnosť.
Štát zbavil čerstvých rodičov „maratónu vybavovačiek” na úradoch. Prečítajte si, čo sa mení.
Oslovili sme predajcov a domácnosti, ako riešia prípravy na nadchádzajúcu vykurovaciu sezónu.
Kotlami a pieckami vykuruje približne 350-tisíc slovenských domácností. Cena dreveného paliva narástla o sto percent a predajcovia hlásia extrémny dopyt.
V Čiernej nad Tisou sme mali preberať tovar z Číny pre celú Európu. Vojna všetko zmenila, hovorí František Komora, prezident Zväzu logistiky a zasielateľstva.
Bližší pohľad na čísla však ukázal, že medzi riadkami sa nachádzajú aj omnoho pesimistickejšie správy. Opýtali sme sa expertov, ako je to naozaj.
Vplyv pandémie na ekonomiku zvýraznil slabé miesta v kvalite života na Slovensku. Jednou z najväčších hrozieb je podľa NBS závislosť od Ruska.
Rozhovor s Jánom Palenčárom, prezidentom Národnej asociácie realitných kancelárií.
Za prvý štvrťrok tohto roka išli medziročne ceny nehnuteľností hore o vyše 23 percent. Takýto rast cien nehnuteľností považujú viacerí odborníci za neprimeraný.
Zvykajte si, sme úspešná firma. Zrejme je to niečo nové. Prekvapuje ma, že neveríte, že je to tak, ako to je, povedal novinárom šéf SPP Richard Prokypčák.
LUCIA LAUKOVÁ: Odstávka Nord Streamu 1 a panika mnohých európskych štátov spôsobili, že už doteraz rekordne vysoké ceny na burze vystrelili ešte vyššie.