Vražda priateľky prinútila Einsteina nadobro odísť z Nemecka a usadiť sa v Spojených štátoch.
Historické udalosti nemožno zmeniť. Možno si však položiť otázku, ako by sa dejiny vyvíjali, keby sa niečo urobilo inak.
Bol piatok 23. septembra 1938, krátko po desiatej hodine večer. Rozhlas prerušil vysielanie.
Podľa starších encyklopédií a historických príručiek prvá bunka HG vznikla v júni 1938 v Bratislave, ďalšie dve v júli, a to v Trnave a v Nitre.
Čo keby Hitler v roku 1945 nespáchal samovraždu, ale len zaspal? A čo keby sa zhodou záhadných okolností zobudil v súčasnom Berlíne? To sú otázky, od ktorých sa odvíja aj príbeh novej inscenácie A je tu zas.
Koniec konšpiráciám. Spory o tom, či vodca nacistickej ríše neunikol z Berlína a nedožil niekde v Južnej Amerike, by sa po 73 rokoch mali definitívne skončiť.
Sasko je považované v Nemecku za baštu pravicových extrémistov.
Hans Woellke rozžiaril tvár Adolfa Hitlera. Nemecký športovec na letnej olympiáde v Berlíne v roku 1936 získal zlatú medailu vo vrhu guľou.
Dvadsaťšesť diktátorov z piatich kontinentov, dvadsaťšesť prístupov k jedlu opisuje zábavná kniha Večere diktátorov. Má podtitul Sprievodca skazenými chúťkami tyranov.
V zvonici visí kritizovaný zvon od nacistického obdobia a okrem svastiky je na ňom i nápis "Všetko pre vlasť - Adolf Hitler".
Na zvone je vyobrazená svastika a nad ňou nápis "Všetko pre vlasť – Adolf Hitler".
Zadržaní sú obvinení z propagácie fašizmu a nacizmu a jeden rovnako z ilegálneho držania zbrane a munície.
Dôkazy o tom, že Hitler je jeho krstným otcom, však Stadler dlho nemal. Našiel ich až v nemeckých archívoch, kde pátral po tom, ako získal nemecké občianstvo.
V areáli rozdelenom na štyri časti podľa pohlavia a infekčnosti chorôb sa liečili najchudobnejší Nemci postihnutí pľúcnymi chorobami, najmä tuberkulózou.
Podľa nemeckých médií boli takéto zvony za nacistickej éry veľmi rozšírené a viseli v kostoloch po celom Nemecku.
Vicepremiér Taró Asó pripustil, že jeho vyjadrenie bolo nevhodné.
TIMOTHY SNYDER: Prečo máme vládu, akú máme? Do veľkej miery preto, lebo sme ako Američania nedokázali prevziať zodpovednosť za vybrané úseky vlastných dejín.
Rakúsky Ústavný súd začal vo štvrtok vo Viedni pojednávanie v kauze vlastníctva rodného domu Adolfa Hitlera.
V dome na predmestí Béccar argentínskeho hlavného mesta Buenos Aires našla miesta polícia najväčšiu zbierku nacistických predmetov v krajine.
Ktovie, či by sa začala druhá svetová vojna, keby sa tí dvaja stretli naozaj "na férovku".