Vedci v Argentíne, ktorí skúmali druh rosničky žijúcej v dažďovom pralese, zistili, že je schopná absorbovať a potom vyžarovať svetlo.
Na Mesiac lietajú astronauti, Mars neustále navštevujú sondy, no ľudstvo ešte stále nestihlo úplne preskúmať ani svoju rodnú Zem.
Čakali by ste uprostred pieskových dún luxusný butik značky Prada s vysvieteným výkladom? Alebo mesto na štýl amerického stredozápadu v amazonskom pralese?
Milujete prírodu a zelená vás nabíja energiou? Nemusíte cestovať do džungle, vychutnajte si lesopark v Malých Karpatoch, ako radí britský denník Telegraph.
Je ružovo-červeno-žltá, s odtieňmi modrej a zelenej. Mnohí sú ochotní prejsť kilometre pralesom, aby ju uzreli na vlastné oči. Rieka Caño Cristales.
S pokojom Angličana nám ústretovo navrhol, že mu zaplatíme, keď sa z džungle vrátime. „... ak sa vrátite,“ dodal hneď a milo sa na nás usmial.
Pred trinástimi miliónmi rokov ešte nepretínala Amazóniu rieka Amazonka. Namiesto nej túto rozsiahlu nížinu pokrývali močiare, ktoré boli rajom pre krokodíly.
Ničenie amazonských dažďových pralesov bude mať nezvratný vplyv na ovzdušie celej planéty.
Fotiaci turisti ohrozujú kmeň amazonských Indiánov chrípkou. Nákaza by ich mohla zabiť. Aktivisti žiadajú od vlády, aby v záujme ochrany Indiánov fotenie zákazala.
Vytvárať "veľké umenie" na doskách, čo znamenajú svet, alebo sa "ušpiniť" nakrúcaním televízneho seriálu? Dilema, ktorá zamotá aj partnerský vzťah dvoch hercov.
Materiál, z ktorého Monika Babčanová vyrába šperky, je príjemný na dotyk. Je v ňom kus slnka z Kolumbie a veľa lásky...
Jedným z najväčších objaviteľov tohto územia bol viktoriánsky cestovateľ Percy Fawcett. David Grann literárnym spôsobom spracoval jeho príbeh v knihe Stratené mesto Z.
David Grann je kmeňovým autorom časopisu The New Yorker, no píše aj pre New York Times Magazin, The Atlantic, Washington Post, Wall Street Journal a The New Republik.