Vo svojej komickej, ostrej eseji pomenúva autorka častý problém rozhovorov medzi mužmi a ženami.
Balansovanie na hrane reálneho a magického u mňa vychádza skôr z toho, že od detstva som si rád vymýšľal. Je to podmienené aj dávkou fantázie, niečím, čo má človek zažité, čo zdedil a čo prežíva.
V esejach svetoznámeho argentínskeho autora dominujú dve ťažiskové témy: človek v čase krízy a otázky o poslaní literatúry.
"Krátky rozhovor o Gertrude Steinovej okolo 9:30 PM. Aké zaujímavé. Ani som len netušila! Dnešok skončil."
Debutový román autorky známej Neapolskej ságy, rozpráva príbeh o matkách a dcérach spútaných v komplikovanej spleti lží, citov a spoločnej minulosti.
Príbeh rozpadajúceho sa vzťahu dopĺňajú fragmenty úvah, básní a poviedok, ktoré autor zasadil do príbehu.
Mária Janšáková mala z ľudáckeho hľadiska vzorový životopis.
Andrej Belyj je známy slovenskému čitateľovi hlavne ako autor kultového románu Peterburg.
Carl Gustav Jung vo svojich spisoch predstavil svoj komplexný obraz človeka a rozvinul celistvú koncepciu procesu uzdravenia duše.
Len mesiac po americkom vydaní vychádza v slovenčine jedna z najočakávanejších kníh sezóny, tretí diel Freakonomics. Jej názov je Mysli ako freak.
Keď je niečo ničím, neznamená to, že neexistuje; keď je niečo ničím, je dobré zamyslieť sa nad naozajstnou hodnotou nepolapiteľného.
Vieme, kedy ľudia klamú? Profesor Paul Ekman presvedčivo ukázal, že lož vieme odhaliť a nepotrebujeme na to ani detektor lží.
S Gwendoline Graysonovou sa život nemaznal: jej krátke manželstvo, počas ktorého prišla o nenarodené dieťa, bolo búrlivé a skončilo sa manželovou tragickou smrťou.