Rozhovor s architektom Martinom Kusým, ktorý sa podieľal na prestavbe Slovenskej národnej galérie.
Tancujúci dom na Rašínovom nábreží v Prahe Milunič navrhol spolu s kanadsko-americkým architektom Frankom Gehrym.
Ivan Matušík bol jedným z najvýznamnejších predstaviteľov modernej povojnovej architektúry na Slovensku. Zomrel vo veku 91 rokov.
Viacnásobný držiteľ Ceny Dušana Jurkoviča skonal vo veku 91 rokov.
Otec z neho chcel mať tesára, namiesto toho sa stal jedným z najvýznamnejších architektov a urbanistov v Európe. Slovinský architekt Jože Plečnik.
Jeho ateliér sa zaoberal napríklad mestským plánovaním pre Paríž, Luxemburg, Varšavu, Prahu, či Madrid. Podľa historika Andrewa Ayersa patria Bofillove výtvory medzi "najpôsobivejšie stavby" 20. storočia.
Rogers bol považovaný za jedného z najúspešnejších a najvplyvnejších architektov sveta a získal väčšinu významných ocenení vo svojom odvetví.
Záhradám dáva nielen novú tvár, ale radí aj pri riešení problémov, ktoré záhradkári riešia.
Cieľom zadania súťaže bolo nájsť riešenia pre dobré napojenie na zastávky mestskej hromadnej dopravy
Stále viac sa nás týkajú suchá aj záplavy. O tom, ako udržať vodu v krajine a ako napraviť chyby minulosti hovoríme s autorizovaným architektom Jurajom Juríkom.
Čo môžu mať spoločné Bratislava a Paríž? Slovenský architekt a urbanista Michal Bogár obe mestá fotografoval i kreslil a našiel medzi nimi priame spoje. Takto aj pomenoval svoju výstavu.
Boli sme zvedaví, ako cyklus Ikony hodnotia samotní architekti.
Jeden z najvýznamnejších povojnových architektov na Slovensku zomrel vo veku 91 rokov.
Autorsky sa podieľal aj na budovách v Košiciach ako Steel Aréna, hotel Slávia a Zlatý Dukát alebo na stavbe v košickom Mestskom parku.
Maliar Dominik Skutecký patril k významným postavám stredoeurópskeho maliarstva druhej polovice 19. storočia a začiatkom 20. storočia priamo spätých so Slovenskom.
Slovenské národné múzeum pripravilo spomienkové podujatie s programom k 150. výročiu narodenia Michala Milana Harminca.
S architektom Michalom Krištofom sme sa rozprávali aj o tom, prečo druhé miesto v súťaži nie je výhra a kedy architektúra potrebuje humor.
Oplatí sa viac študovať technické alebo humanitné smery? Ktorá škola zaručí výhodné miesto? O svojej práci hovorí kuchár, architekt, dátový analytik, učiteľ, softvérový inžinier či manžér...
Tento rok si pripomíname 125. výročie narodenia známeho slovenského architekta Ladislava E. Hudeca, a zároveň aj sto rokov od jeho príchodu do Šanghaja.
Slnko je síce čoraz zubatejšie, ale na posledné práce v záhrade je práve toto počasie ako stvorené.