Trend posledných rokov sa objavuje na červenom koberci čoraz častejšie. A výnimkou nebol ani galavečer Academy Museum Gala.
Deja vu? Možno si niektorí pamätníci a fanúšikovia módy pomysleli, že túto chvíľu už vo svojej mysli prežili.
Dodnes ich názov rezonuje v spomienkach staršej generácie televíznych divákov. V začiatkoch bratislavských televíznych pondelkov nikto nemohol predpokladať, že sa rozvinie až do takých rozmerov a kvality.
Jedenásť rokov predtým, ako sa narodila, žiarila jej mama, vtedy ešte len vychádzajúca herecká hviezda na červenom koberci.
Počas podujatia sa zameria na Vianoce i obdobie zimy v starej Bratislave. Chýbať nebudú ani fotografie zasneženého mesta.
V Štátnom archíve v Trnave otvorili výstavu Za humorom do histórie, ktorá je vôbec prvá svojho druhu na Slovensku.
Archívna pivnica je nemým, no výrečným svedkom vinárskej doby. Ukrýva vinárov osud, príbeh vinohradov, kde sa vína narodili. Peter Matyšák jednu vybudoval.
Zbierka poslúži čitateľom i odbornej verejnosti na štúdium a vedecké účely. Prístupná bude primárne v digitálnej podobe.
Známy slovenský historik, archivár a pedagóg Ivan Chalupecký zomrel vo veku 88 rokov.
Vatikán sprístupnil archívy pápeža Pia XII.
Divadelná Nitra sprístupnila po rokoch svoje bohaté archívy verejnosti. Ide o takmer 300 textov hier, vyše 5000 fotografií a asi 250 videozáznamov inscenácií odohratých za 27 ročníkov festivalu.
František spresnil, že tento vatikánsky archív bude bádateľom prístupný od 2. marca 2020.
Ústav pamäti národa (ÚPN) otvorí 22. a 23. februára svoj archív verejnosti.
Zamestnanci Štátneho archívu v Trenčíne sa pri triedení starých dokumentov nestačia čudovať. Nachádzajú poklad za pokladom.
V súčasnom svete rýchlo sa meniacich módnych trendov a produkovania nových kusov oblečenia sa pozabúda na to, že naša planéta nie je bezodná.
Rodokmeňom je verná od vysokej školy, keď ju zaujal predmet s názvom genealógia. Odrazu vedela, že je to to pravé orechové.
V Mlynskej doline, v budove RTVS, je zaujímavý archív – skrýva televízne dokumenty, politické diskusie aj športové zápolenia či rozprávky, alebo tiež slávne bratislavské pondelky.
Univerzitná knižnica zdigitalizuje takmer 800 tisíc strán vzácnych európskych rukopisov a starých máp až z obdobia stredoveku.