Exprezident opustil krajinu pre naliehanie svojho tímu.
Prezidenta s rodinou privítali „z humanitárnych dôvodov". Podľa svojich slov rokuje o svojom návrate domov.
Podľa afganskej ústavy sa v čase neprítomnosti, úteku, rezignácie alebo smrti prezidenta stáva prvý viceprezident dočasným prezidentom.
Ukončili tak takmer osem mesiacov trvajúci vnútropolitický pat.
Vlani v septembri boli obe strany už blízko podpisu dohody, keď Donald Trump náhle rokovania zrušil.
Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na afganských predstaviteľov a šéfa nemocnice.
Afganský prezident Ašraf Ghaní svoje posolstvo afganskému ľudu predniesol počas moslimského sviatku obete íd al-adhá.
Na štvordňovom zhromaždení sa zišli politici, kmeňoví staršinovia a vodcovia, ktorých cieľom je dohodnúť sa na spoločnom prístupe k mierovým rozhovorom s hnutím Taliban.
V diplomatickej štvrti Kábulu bolo počuť niekoľko explózií, informácie o prípadných obetiach však neboli bezprostredne známe.
Afganský prezident Ašraf Ghaní zároveň vyzval na rokovania medzi afganskou a pakistanskou vládou.
Afganský prezident Ghaní podpísal mierovú dohodu s vojenským veliteľom Hekmatjárom a prisľúbil, že bude lobovať za to, aby ho dstránili zo zoznamov teroristov.
Afganský prezident Ghaní povedal, že IS, ktorý posledné mesiace kontroloval pohraničnú provinciu Nangarhár, z nej už teraz uteká.
Afganský prezident Ašraf Ghaní oznámil, že IS bol vo východnom Afganistane, kde mala v moci niekoľko odľahlých okresov, porazený.
Po šesťhodinovom vládnom útoku voči afganskému povstaleckému hnutiu Taliban sa hlavné mesto rovnomennej provincie Kundúz vrátilo pod kontrolu armády.
Afganský prezident upozornil na možnú expanziu islamistov. Taliban varoval pred zotrvávaním vojakov USA v Afganistane.
Spojené štáty ponechajú svojich súčasných 9 800 vojakov v Afganistane do konca roka 2015. Informoval o tom Biely dom.
Barack Obama v utorok v Bielom dome prijme svojho afganského kolegu Ašrafa Ghaního, s ktorým bude rokovať o možnostiach zotrvania amerických vojakov v krajine.
Prezident Ašraf Ghání sa osobne zapojil do plánovania operácie. Pri nadchádzajúcej návšteve USA však chce požiadať o určitú vojenskú podporu.
Ash Carter sa má stretnúť aj s afganskými predstaviteľmi a posúdiť s nimi, či nie sú americké plány na odsun príliš riskantné pre afganskú bezpečnosť.
Cameron je prvým vysokým západným predstaviteľom, ktorý navštívil Afganistan od vyriešenia dlhej krízy kvôli sporom okolo výsledku prezidentských volieb.