Hlásenie spustilo horúčkovité pátranie po zdroji zvuku.
Aleš Svoboda uspel v konkurencii 22 000 uchádzačov z celej Európy.
Výskum podporený americkou NASA je podľa autorov prvý, ktorý sa zaoberal dopadmi kozmického žiarenia na sexuálne zdravie astronautov.
Doterajšia analýza dát z minuloročnej misie Artemis I ukázala, že nosná raketa SLS, kozmická loď Orion i pozemné systémy sú pripravené na lety astronautov na Mesiac.
Kozmická loď Orion vstúpila v piatok neskoro večer SEČ na obežnú dráhu okolo Mesiaca. Informoval o tom americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA).
Európska vesmírna agentúra (ESA) v stredu vymenovala piatich nových astronautov, troch mužov a dve ženy.
Americký astronaut Neil Armstrong, prvý človek, ktorý sa prešiel po Mesiaci, urobil v júli 1969 povestný "veľký skok pre ľudstvo".
Trojica čínskych kozmonautov, ktorí strávili šesť mesiacov vo vesmíre, sa vracajú na Zem.
Po prvom výbere ešte 1361 Európanov stále dúfa, že sa môžu stať budúcimi astronautmi Európskej vesmírnej agentúry (ESA).
Z Texasu dnes úspešne odštartovala raketa New Shepard, ktorá k hraniciam vesmíru vyniesla aj dcéru prvého amerického astronauta Alana Sheparda.
Izraelský astronaut Ejtan Stibbe mieni so sebou pri svojej ceste na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) vziať peniaz vyrazený cez 1900 rokmi, v čase povstania Izraelitov proti Rimanom.
Americké úrady sprísnili svoju definíciu výrazu "astronaut", čo môže znamenať prekážku pre niekoľko súčasných dobyvateľov vesmíru z radov miliardárov.
Jeho otec pomáhal budovať vesmírny program ZSSR. Mike Gruntman je teraz profesorom astronautiky na Juhokalifornskej univerzite. Čo by teraz povedal Gagarinovi?
NASA po takmer 50 rokoch plánuje na Mesiac dopraviť ďalších astronautov a vytvoriť tam výskumnú základňu.
Moč astronautov by podľa novej štúdie sponzorovanej Európskou vesmírnou agentúrou (ESA) mohol poslúžiť ako plastifikátor pri výrobe silného betónu na Mesiaci.
Americký astronaut Neil Armstrong bol prvým človekom, ktorý sa pred polstoročím prešiel po Mesiaci.
Americký astronaut Neil Armstrong povedal pred pol storočím na Mesiaci vetu, ktorá sa stala jedným z najslávnejších výrokov 20. storočia.
Organizmus astronauta Scotta Kellyho sa počas jeho 340-dňového pobytu vo vesmíre v mnohých smeroch zmenil, ale po návrate sa až na výnimky vrátil do normálu.
Astronauti môžu počas svojho pobytu na obežnej dráhe vyrásť o niekoľko percent. V prostredí s mikrogravitáciou sa im uvoľňujú stavce a chrbtica sa predlžuje.
Young je jediným astronautom, ktorý sa zúčastnil na misiách v rámci troch vesmírnych programov - Gemini, Apollo a Space Shuttle