Nová štúdia, ktorá vznikla v spolupráci slovenských a českých vedcov popisuje jav, ku ktorému dochádza pri smrti bakteriálnej bunky.
Odborníci v súčasnosti nepoznajú spôsob, ako infekciu liečiť.
Kašeľ je významný obranný reflex, ktorý sám osebe nie je chorobou, môže ho vyvolať množstvo príčin. Môže bať signálom vážnejšej poruchy v dýchacích cestách.
Nemocnicami v Európe sa šíri baktéria odolná voči istému druhu antibiotík. Vyplýva to zo štúdie vedcov, ktorej výsledky vyšli v časopise Nature Microbiology.
Dočasne uzavreli príslušné nemocničné oddelenie.
Cestovná kancelária Thomas Cook evakuovala z hotela 300 hostí po tom, ako pár zomrel.
Zápal močových ciest je pomerne častým ochorením, jeho liečba patrí do rúk odborníka.
Zubný kaz v raných štádiách nebolí. Prítomný je vtedy na povrchu skloviny.
Ochorieť cestou na dovolenku nie je práve príjemná predstava. Ako sa chrániť pred nebezpečnými mikroorganizmami?
Najslávnejšia loď už 105 rokov odpočíva na dne oceána. Vedci ale odhadujú, že vrak, ktorý je pod ochranou UNESCO, rozožerú mikroorganizmy.
Nikto z nás asi nemá rád, ak sa mu okolo jedla či v kuchyni množia a poletujú muchy či iný hmyz.
Jedenásť dovezených rastlín môže zatriasť vegetáciou. Odborníci sa totiž obávajú, že môžu byť nakazené nebezpečnou baktériou.
Aj na Slovensko sa dostali rastliny, ktoré môžu byť nakazené baktériou Xylella fastidiosa. Tá spôsobuje Pierceovu chorobu rastlín.
Pracovisko je hniezdom všemožných baktérií. Tvrdí to aspoň spoločnosť Hassle.com, ktorá urobila prieskum a jeho výsledky posunula médiám.
Výskumníci začali boj proti vírusu zika, ktorý sa v posledných mesiacoch šíri najmä v Latinskej Amerike, použitím zákernej zbrane proti komárom, ktoré ho prenášajú.
Šesť pacientov v nemocnici v Čadci sa minulý mesiac ocitlo v karanténe. Dôvodom bola nebezpečná baktéria, ktorá ťažko chorým môže spôsobiť smrť.
Nemocnica by mala byť najhygienickejším miestom, no je nie je to tak. Pacienti, aj ich návštevy musia počítať s tým, že existuje riziko nemocničnej infekcie.
Človek sa môže považovať za vrchol tvorstva, ale rozhodne nie je organizmom s najväčšou DNA. Toto prvenstvo patrí vzácnej rastline Paris japonica, ktorej genóm je až 50-násobne väčší ako ľudský.
Českí polárnici okrem novej baktérie zrejme namerali doteraz najvyššiu teplotu v Antarktíde.
Európa stojí pred hrozbou najmasívnejšieho výrubu olivovníkov za posledné desaťročia. Stromy na juhu Talianska napadla nebezpečná baktéria Xylella fastidiosa.