Očná forma tohto ochorenia môže v prípade neliečenia, či komplikácií viesť až k oslepnutiu.
Na Slovensku sa dosiaľ laboratórne potvrdili štyri druhy daných baktérií.
Mať čisto a poriadok je jeden z predpokladov, aby sme sa doma cítili dobre. Čisté prostredie nie je len bariérou proti chorobám, ale aj priaznivo vplýva na duševnú pohodu. Ako udržiavať čistú domácnosť a nezničiť sa?
Podobný liek sa nepodarilo vyvinúť za posledných 50 rokov.
Nie je to záchodová doska na verejných wc, ako si možno väčšina z nás pomyslí.
Orálny sex prináša nielen potešenie, ale mnoho žien sa niekedy sťažuje aj na nepríjemné dôsledky. Pár správnych zásad eliminuje nelichotivé pocity a vám ostane len potešenie.
Barón von Degenberg nemal syna a vojvoda Maximilián I. Bavorský nedokázal udržať čistotu vo svojom pivovare. Tieto dve veci stáli pri zrode ležiaka.
Dajme zbohom ťažkostiam s kĺbmi, pečeňou, pľúcami či zápalom. Nevšedný nápoj z indického korenia, kurkumy, dokáže ľuďom pomôcť prekonať viaceré zdravotné ťažkosti.
Komunity baktérií v ľudských črevách ovplyvňujú všetko v našom tele. Zdravie, silu, smútok, šťastie, vzrast, dĺžku života.
Superrezistentné baktérie (tzv. superbugs), ktoré by do roku 2050 mohli pripraviť o život desiatky miliónov ľudí, sa postupne stávajú "tichou pandémiou".
Geneticky modifikované baktérie by mohli byť použité na liečbu ťažko liečiteľných chorôb.
Prírodná lekáreň je plná „prípravkov“ proti kašľu. Dobre ich poznali naše prastaré mamy a účinné sú aj dnes.
Blato z mŕtveho mora či Piešťan sa považuje za liečivé. Avšak aj to, ktoré sa objaví u vás na záhrade, alebo naň narazíte kdesi v lese, má kopu benefitov.
Naši stredovekí predkovia nám zanechali biologický odkaz: Gény, ktoré im mohli pomôcť prežiť mor, nás v súčasnosti robia náchylnejšími k niektorým chorobám.
Objavy na poli mikrobiológie postupujú tak rýchlo, že odborníci nestíhajú pomenovávať novo popísané druhy mikróbov ako baktérie, plesne alebo kvasinky.
Hygienici skontrolovali počas letnej sezóny 957 "zmrzlinární". Ako to dopadlo?
Keď v roku 1973 astronóm Carl Sagan vo svojej knihe popisoval možnosť vyslania človeka na Mars, predstavil problém, ktorý vtedy ďaleko presahoval náklady takejto misie.
V oboch prípadoch ide o pomerne nechutnú predstavu, ale odpoveď je jednoduchá...
Je to možné? Španielski vedci objavili doteraz neznámy druh batérie, ktorá sa živí palivom.
Pri boji s ochoreniami tvoria mimoriadne zaujímavú skupinu telu vlastné látky, ktoré pri správnom a citlivom používaní môžu ovplyvniť niektoré fyziologické pochody v organizme.