Severná Kórea vo štvrtok otestovala medzikontinentálnu balistickú raketu, ktorá dosiahla rekordnú výšku a letela 87 minút.
V izraelskom meste Tel Aviv počas iránskeho raketového úderu spustili streľbu dvaja útočníci. Hlásia mŕtvych.
Dron Šáhid-136B je vylepšenou verziou modelu 136 s novými funkciami a dosahom viac ako 4000 kilometrov.
Iránske rakety Fath-360, ktoré získala ruská armáda, dosahujú nadzvukovú rýchlosť okolo 4900 km/h a vyznačujú sa výraznou presnosťou.
Konkrétne technické parametre rakety nie sú známe.
Severná Kórea (KĽDR) v sobotu potvrdila skúšobné odpálenie taktickej balistickej rakety vybavenej novou technológiou navádzania. Na skúšku dozeral aj severokórejský vodca Kim Čong-un, ktorý zároveň nariadil urýchliť výrobu s cieľom posilniť jadrové kapacity krajiny.
Strela nakoniec dopadla do severnej časti Atlantického oceánu na miesto vzdialené stovky kilometrov od akejkoľvek pevniny.
Juhokórejský generálny štáb tento krok Severnej Kórey kritizoval ako "vážnu provokáciu".
Kim Jo-džong, vplyvná sestra severokórejského vodcu Kim Čong-una, obvinila USA zo špionáže.
Balistická raketa Chorramšahr môže niesť hlavicu s hmotnosťou až 1500 kilogramov a doletieť 2000 kilometrov. Bola by schopná zasiahnuť aj niektoré krajiny NATO.
Stále častejšia demonštrácia vojenskej sily je reakciou na spoločné vojenské cvičenie Južnej Kórey a Spojených štátov.
Odpálenie rakety tvrdo kritizujú aj Spojené štáty a Japonsko.
Stalo sa tak deň po tom, čo Soul a Washington začali spoločné vojenské cvičenia, ktoré sú najrozsiahlejšie za posledných päť rokov.
Je desaťkrát rýchlejšia ako zvuk, smrteľne presná, pre radary neviditeľná a Kyjev nemá nič, čím by ju dokázal zastaviť. Moskva nasadila svoju superzbraň v doteraz bezprecedentnom počte.
Severná Kórea na nočnej vojenskej prehliadke predstavila najnovšiu vojenskú techniku.
Strely uleteli asi 500 kilometrov, než dopadli do Japonského mora.
Severná Kórea v piatok vystrelila zrejme medzikontinentálnu balistickú raketu, uviedli tlačové agentúry s odvolaním sa na juhokórejské ministerstvo obrany.
V súvislosti so zvýšenou vojenskou aktivitou Severnej Kórey sa množia náznaky, že KĽDR už dokončila prípravy na svoj siedmy jadrový test.
Odpálenie rakety odsúdilo okrem Japonska aj indo-tichomorské velenie ozbrojených síl USA.
K odpáleniu rakiet došlo po tom, ako sa lídri Južnej Kórey a USA dohodli, že zvážia rozšírenie svojich spoločných vojenských cvičení v reakcii na hrozby, ktoré predstavuje KĽDR