Patálie s historickou Čiernohronskou železničkou sa ťahajú dlho. Úrady ju označujú za čiernu stavbu a majiteľ pozemku, cez ktorý vedie jedna z jej koľají, ju zatarasil.
Monštruózne, ohavné, prapodivný pokus. Toto nedokázali ani komunisti, častujú Žiarčania novinku, ktorú osadilo mesto priamo v centre.
Metropola Horehronia zvýšila svojim obyvateľom príspevok pri narodení dieťaťa už druhý raz v pomerne krátkom čase.
Zničené rodinné domy, nábytok a uhynuté domáce zvieratá zanechala po sebe búrka v Kokave nad Rimavicou. Boli sme sa tam pozrieť.
Jeden z vojakov privolaným policajtom vulgárne nadával a vykrikoval, že všetkých zabije.
Špeciálny reliéf na pamiatku básnikovej múzy umiestnili v blízkosti jej dvoch hrobov – skutočného a fiktívneho.
Z ničivého požiaru sa Banka lásky stále spamätáva, no majitelia ju plánujú sprístupniť už budúcu sezónu.
Situácia s medveďmi je neúnosná. Dlhodobo na to upozorňujú poľnohospodári, lesníci aj viacerí odborníci.
Krásy prírody si môžu, priamo v teréne, vychutnávať aj vozičkári. Desiatky z nich každoročne prichádzajú do zvolenského arboréta.
Čarovná „chalúpka“ je akoby zabalená v opone, ktorá sa roztvára. Na boku z nej vystupuje duch domu, zo strechy sa nakláňa hadiar močiarny. Chceli by ste si ju kúpiť? Stačí na to „pár“ stoviek tisíc eur.
Pamätník osloboditeľom v podobe obelisku, ktorý v Banskej Bystrici stojí od roku 1945, je v týchto dňoch predmetom diskusií. Patrí či nepatrí do centra mesta? Názory sú rôzne.
Na obdiv budú v Banskej Bystrici vystavené napríklad originálne exempláre spojené s vojakmi bojujúcimi vo svetovej vojne či v Povstaní.
Bývalý boss slovenského podsvetia Mikuláš Černák je za mrežami desiatky rokov, no z času na čas „vyskočí“ spomienka na neho aj mimo väzenských múrov.
Niektorí to vítajú, iní šomrú. Platené parkovanie v mestách, najmä v tých väčších, je zaužívané vo väčšine z nich už roky. Čoskoro pribudne ďalšie.
Tristo prilieb pred závodom Slovalco rozmiestnili ako pripomienku ľudí, ktorí skončili „na dlažbe“.
Vandali rozkrádajú a devastujú železničnú stanicu vo Fiľakove, z ktorej pred pár mesiacmi presunuli vlakovú dopravu na malú zastávku.
Budúci náučný chodník Babka vo Veľkom Krtíši a chodník Glanzenberg v Banskej Štiavnici sú na programe 20. apríla.
Nie je to žiadne sci-fi, ale realita. Majiteľ unikátneho stroja Milan Paprčka nám predviedol, ako funguje.
Nebožtíkov musia príbuzní neraz pochovať na vzdialenejšom cintoríne, ako je v ich štvrti. Problém s kapacitami hrobových miest musia riešiť mnohé samosprávy.
Atrakcia je už dva mesiace zatvorená, no súčasný „richtár“ vraví, že jej prevádzke nič nebráni.