Dlhé desaťročia ležali fotografie v albumoch v zásuvkách skríň. Skrývali v sebe krásu Bojnického zámku a život v ňom v časoch, keď patril rodine Baťovcov.
Vnuci Jána Antonína Baťu sa po doručení rozhodnutia Ústavného súdu SR, ktorý odmietol ich sťažnosť na postup slovenských súdov, rozhodli obrátiť na ESĽP.
Po prečítaní sťažnosti Baťovcov mám zmiešané pocity z pokusu po viac ako polstoročí otvárať rozsudky retribučnej justície, hovorí ústavný právnik Bárány.
Vnuci Jána Antonína Baťu, ktorí žiadajú na Slovensku náhradu za znárodnený majetok, sa rozhodli podať sťažnosť na Ústavný súd
TIBOR GRÉK: Pri rešpektovaní všetkých právnych noriem je od Baťových dedičov prinajmenšom obrovská trúfalosť požadovať odškodnenie niekoľkých miliárd eur za majetok skonfiškovaný na Slovensku.
JÁN BLAHA: Boj o Baťove miliardy sa jeho dedičom sťažil.
Okresný súd Bratislava nemal právomoc zrušiť právoplatný rozsudok Národného súdu v Prahe, ktorý odsúdil Jána Antonína Baťu na trest väzenia a prepadnutia majetku.
Rodina Baťovcov bude opätovne žiadať slovenské ministerstvo financií o vysporiadanie za znárodnený majetok.
Potomkovia veľkopodnikateľa Jana Antonína Baťu žiadali náhradu za majetok, ktorý mu štát zhabal po vojne. Hodnota majetku sa dá vyčísliť v miliardách eur.
Ministerstvo financií potvrdilo svoje predchádzajúce rozhodnutie, ktorým zastavilo konanie o žiadosti príbuzných českého podnikateľa Jana Antonína Baťu.
V bitke o miliardu eur, ktorú od Slovenska žiadajú dediči po obuvníckom magnátovi, sa nechcú vzdať ani Baťovci, ani štát.
Len hodinu a pol trvalo sudcovi Okresného súdu Bratislava I Pavlovi T., aby boli Baťovci bližšie k odškodneniu.
Sudca Peter Šamko spochybnil platnosť verdiktu, ktorým bratislavský súd tento rok na jar rehabilitoval podnikateľa Jana Antonína Baťu.
Potomkovia po Janovi Antonínovi Baťovi od štátu žiadajú náhradu za majetok, ktorý im skonfiškovali na základe Benešových dekrétov.
Na piatkové odhalenie pamätnej tabule zakladateľa mesta Partizánske, Jána Antonína Baťu, prišli z USA aj jeho vnuk a vnučka.