Dlhšie dni zmena teploty, viac peľu v ovzduší zmena biorytmu. Ako bojovať s jarnou únavou a aké chyby nerobiť, inak ju ešte viac prehĺbite?
Počas uplynulého víkendu sa opäť posunul čas. Odborníci často upozorňujú na to, že tento jav môže negatívne vplývať na našu kvalitu spánku.
Vedci skúmali zdravotné údaje takmer 23-tisíc dvojčiat.
V pondelok ráno by ste mali do práce vyraziť plní sily. Mnoho ľudí sa však ledva doplazí na pracovné miesto. Dokonca majú pocit, že majú menej energie ako v piatok poobede.
Uspať dieťa rýchlo, efektívne a bez odvrávania je výzva pre každú mamičku na svete. Nie vždy je to ideálne, no existujú spôsoby, ktoré proces zaspávania urýchlia.
V rámci Európy patríme k štátom, kde na zmeny pracuje najvyšší podiel zamestnancov. Má to svoje výhody, ale aj nevýhody. Na čo si treba dávať najväčší pozor?
Milovanie s partnerom prináša pookriatie tela aj duše. Patrí však do kategórie činností, ktoré nemožno vykonávať s premáhaním, ani sa do nich nútiť.
Ľudský organizmus funguje v určitých časových cykloch – biorytmoch. Práve preto by plánovaniu zmenovej prevádzky mala byť venovaná náležitá pozornosť.
Ľudský organizmus funguje v určitých časových cykloch – tzv. biorytmoch. Práve preto by plánovaniu zmenovej prevádzky mala byť venovaná náležitá pozornosť.
Jedna britská štúdia založená na časovo obmedzenej konzumácii totiž ukazuje, že ak zmeníme hodinu, kedy raňajkujeme a večeriame, môžeme lepšie odbúravať telesný tuk.
Sladký, hlboký spánok... Tipujeme, že keď ste klikli na tento článok, asi ho máte málo. Tu je šesť trikov, ako poraziť nespavosť.
Ak počas víkendu idete spať oveľa neskôr ako zvyčajne, potom to vášmu organizmu neprospieva, hoci si ráno pospíte dlhšie.
Milujeme spánok! Ale možno ho nemáme dosť. Toto sú ďalšie dôvody, prečo vznikajú tmavé kruhy pod očami.
Naše telo pracuje v cykloch. Ako nám dá pocit hladu počas obeda, tak dokáže večer naznačiť, že je vhodné sa uložiť na spánok.
Máte pocit, že vás dobíja energiou. Ale to nepotrvá dlho. A následne sa priveľká konzumácia kávy prejaví. Takto!
Pospať si dlhšie považujeme za labužnícke vychutnávanie si života. No výskumy ukazujú, že pre naše telo je omnoho lepšie, ak patríme k ranným vtáčatám.
Už aj malá zmena koncentrácie kyslíka pri cestovaní v lietadle dokáže pomôcť organizmu pri prekonávaní tzv. pásmovej choroby.
Nie je to len o sexe. Vlastne takmer vôbec to nie je o ňom. Tak isto ani o pozeraní televízie.
Veda o živote a dlhovekosti považuje spánok za jednu z najdôležitejších činností v živote. Teda ak hovoríme o vplyve na zdravie, výkonnosť a spokojný život.
Konečne dospím zameškané! Nevyjdem z postele pred dvanástou! Aj vy sa s týmto heslom tešíte na víkend?