Zámerom bolo, aby hostia z Arabského polostrova získali ucelený obraz, čo všetko ponúka Slovensko v zimnom období.
Vládcovia Kataru minuli miliardy dolárov na to, aby mohli zorganizovať majstrovstvá sveta vo futbale a aby sa ukázali v pozitívnom svetle. Podarilo sa im to?
Spojené štáty chcú podporiť aj potravinovú bezpečnosť na Blízkom východe a v severnej Afrike, a to sumou približne jednej miliardy dolárov.
IGOR DANIŠ: Ďalšie sprísnenie ekonomických sankcií voči Rusku nemusí Putina obmäkčiť, ale môže mať negatívne dopady na EÚ, zvlášť na Slovensko.
IGOR DANIŠ: Od summitu lídrov krajín EÚ sa očakával prelom vo vzťahu k Ukrajine i k Rusku. Po hodinách rokovaní nepredložili hlavy štátov žiadny plán, ako chcú vyriešiť krízu.
Predaj luxusnej spodnej bielizne zažíva na arabskom Blízkom východe nevídaný rozmach.
Útok na iránske jadrové zariadenie v Natanze má fungovať ako odkaz od Izraela. Pre Teherán, Washington, ale aj krajiny Perzského zálivu.
Okrem leteckej základne Humajmím má Rusko v Sýrii pod kontrolou aj námornú základňu v meste Tartús na pobreží Stredozemného mora, ktorá je v prevádzke už od čias Sovietskeho zväzu.
V niektorých krajinách Blízkeho východu a Afriky hrozí, že tam bez prístupu k vzdelaniu zostane ešte väčšia časť detí než doteraz.
EÚ znepokojujú vyjadrenia o možnej anexii údolia Jordánu a ďalších častí Západného brehu.
PAVEL P. KOPECKÝ: Ak Trumpov „plán storočia“ priamo nepodnieti ďalšie ozbrojené konflikty, tak o mier na Blízkom východe sa rozhodne nezaslúži.
V oblastiach, ktoré by sa mali stať súčasťou nového štátu, plán navrhuje pozastavenie rozvoja izraelských osád na štyri roky.
S riešením izraelsko-palestínskeho konfliktu chce Trump podľa vlastných slov prísť ešte pred budúcotýždňovou schôdzkou s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom vo Washingtone.
"Nemáme lepšieho priateľa, než je Donald Trump," povedal premiér Izraela.
Tá odtiaľ bude niekoľko týždňov podporovať medzinárodnú koalíciu bojujúcu proti teroristickej sieti Islamský štát.
Ruská a americká loď sa takmer zrazili v Arabskom mori. Obe strany sa navzájom obviňujú a majú odlišný pohľad na to, kto urobil chybu.
Bezprostredne nebolo jasné, kto varovanie poskytol alebo kto ho sprostredkoval.
Európa by sa podľa expredsedu Globsecu mala naučiť brániť sama a nie sa neustále spoliehať na ochranu USA.
Eskalácia napätia na Blízkom východe praje investíciám do zlata. Jeho cena sa dostala už na najvyššiu úroveň takmer za sedem rokov.
Washington už zvýšil svoju vojenskú prítomnosť v Perzskom zálive a rozšíril sankcie voči Teheránu, čím zvýšil napätie v regióne.