LÝDIA KOKAVCOVÁ: Zvykli sme si na všeličo. Ale nezvykajme si, že takto to je a nič sa s tým nedá robiť. Ak má niekto pocit, že Brusel je ďaleko, iniciatíva mu dáva priestor zmeniť to.
RADOVAN GEIST: Ak chcú byť medzinárodné a národné snahy o spomalenie klimatických zmien efektívne a spravodlivé, musia sa zaoberať neudržateľnou spotrebou bohatých.
ALENA KREMPASKÁ: Najviac emisií, ktoré otepľujú planétu, produkuje svojou spotrebou predovšetkým bohatá elita. Vyplýva to zo správy OSN.
RADOVAN GEIST: Jedným z mnohých prejavov nerovností je nerovný prístup k životnému prostrediu. Bohatí ľudia spotrebúvajú väčší diel jej zdrojov než chudobní.
Preverovanie zdrojov bohatstva sa má podľa oznámenia bulharskej prokuratúry týkať osôb, ktoré nadobudli nehnuteľnosť v hodnote presahujúcej 500 000 levov.
Napriek tomu, že globalizácia za posledné roky priniesla zlepšenie životnej úrovne ľudí naprieč všetkými príjmovými vrstvami, najviac si polepšili tí najbohatší.
Liekom na riešenie príjmovej nerovnosti je vyššie zdanenie bohatých a výraznejší rast platov pre bežných zamestnancov.
Najbohatších 10 percent ľudstva produkuje približne polovicu všetkých emisií oxidov uhlíka. Najchudobnejšia polovica sa podieľa len 10 %.
Prieskum medzi vyše stovkou slovenských milionárov ukázal, že dôležité je pre nich odstraňovanie sociálnej nerovnosti a lepšia ochrana životného prostredia.
ALEXANDER AČ: Štáty, ktoré postihla finančná kríza najviac, zaznamenali aj najväčší pokles v príjmoch chudobnejších, kým bohatí stratili len málo.
Jednou z najbúrlivejších politických debát súčasných USA je diskusia o veľkých rozdieloch medzi malou najbohatšou časťou USA a ostatnými Američanmi.
Stav, keď sa ľudia roky pozerali na to, ako bohatí bohatnú a chudobní majú čoraz menej, totiž začína mať obrovské ekonomické aj politické dôsledky.