Aké príznaky môžete pociťovať pri záchvate migrény? Je možné týmto záchvatom predchádzať?
Prečo bolí hlava a ako vzniká migréna?
Je tretím najčastejším ochorením ľudí stredného veku a trikrát častejšie postihuje ženy ako mužov. Nevyberá si však a problémy robí aj deťom. Reč je o migréne.
Kedy novú liečbu hradí poisťovňa?
Príbeh migreničky Vierky: Pätnásť záchvatov mesačne.
Dajte si na týždeň detox od kávy a zistíte, že vás nečakajú dni plné únavy, ale zaujímavých zmien, počas ktorých sa telo zbaví vplyvu kofeínu a začne fungovať úplne inak.
Hydratácia je základom pre fungovanie organizmu. Čo sa však môže udiať, keď po nej siahame aj vtedy, keď o to naše telo nestojí?
Bolestí je mnoho druhov, no každá z nich je otravná a chceme sa jej čo najrýchlejšie zbaviť. Mnoho možností síce objavíte v lekárni, ale paradoxne aj vo vašej kuchyni.
Bolesť hlavy je jednou z najčastejších bolestí na planéte. A prakticky každý s ňou už mal skúsenosť. Nie vždy je však nutné hasiť plameň medzi spánkami analgetikami.
Plný nos, nádcha, nepríjemné pocity v hrudi a pocit nachladnutia. To všetko sú pre mnohých ľudí sprievodné znaky chladných dní. Užite si zimu lepšie, zdravšie a viac naplno.
Chystáte sa to počas osláv Nového roka poriadne "roztočiť”?
Silný vývar? Lyžička medu? Desaťstupňové pivko? Aký je ten váš napravovák?
Ako si môžete pomôcť sami s bolesťou hlavy?
Bolesť hlavy nie je len problémom hypochondrov a výsadou hysteričiek.
Človeka dokáže na niekoľko hodín až dní úplne „vyradiť“ z prevádzky a vylúčené nie je ani riziko kómy.
Nakopnutie do nového dňa a stopku zívaniu dokáže zabezpečiť šálka čiernej kávy. Za lepším sústredením a pocitom zvýšenej energie stojí jedna jej kľúčová látka, kofeín.
Hoci kolagénu v našom tele netreba uprieť pozitívny vplyv, jeho dopĺňanie nemusí vždy skončiť dobre. Pretože ako všetko, ani on nemá len pozitíva.
Bolesť hlavy je masovo rozšírená diagnóza, ktorá postretla už každého. Avšak nie je bolesť ako bolesť a v závislosti od toho, ktorá vás potrápi, je vhodné voliť aj ideálne riešenie.
Podľa názvu by nás mohlo spliesť, že ide o klasickú slovenskú rastlinu, no pravda je taká, že pochádza až z ďalekej Austrálie.
Aké sú rozdiely a ako si môžete sami pomôcť, aby vás hlava nebolela?