Dvaja zabití vojaci, niekoľko zranených a páchateľ, ktorý si vzal život, keď v obkľúčení odpálil výbušninu. Hrozby islamistov, že udrú aj na Balkáne, sa naplnili.
Bosnianskeho moslimského duchovného Huseina Bilala Bosniča odsúdili na sedemročné odňatie slobody za verbovanie dobrovoľníkov do organizácie Islamský štát.
Bosniansky parlament v stredu neschválil návrh rezolúcie označujúcej masakru tisícov ľudí v Srebrenici pred 20 rokmi za genocídu.
Svoj pôvodný súhlas s reformným plánom stiahli bosnianski Srbi, ktorí sú proti niektorým požiadavkám zo strany EÚ.
Traja zo štyroch podozrivých majú bosniansku národnosť, štvrtý muž je Švéd. Podozriví sú zo skonštruovania bomby v Bosne na "objednávku" zo Škandinávie.
Bosniansky parlament odsúhlasil dôležitý plán ekonomických a sociálnych reforiem, ktorý by mohol urýchliť proces približovania krajiny k členstvu v EÚ.
Bosnianske výzvedné služby uvádzajú, že k islamistickým bojovníkom v Iraku a Sýrii sa už pripojilo okolo dvoch stoviek občanov Bosny a Hercegoviny.
Špeciálne jednotky bosnianskej polície prehľadali dedinu na severe krajiny, kde sa vraj v stredu objavili prápory radikálnej organizácie Islamský štát.
V Bosne zatkli najmenej 15 islamistov podozrivých z terorizmu. Tajná služba poverila viac ako dve stovky policajtov, aby po celej krajine vykonali domové prehliadky.
Vytrvalý dážď na východe Bosny a západe Srbska rozvodnil tamojšie rieky, ktoré zaplavili desiatky domov a ciest. Najmenej jeden človek sa utopil.
Povodne postihli 58 percent obyvateľstva a 40 percent plochy; zahynulo okolo 60 percent zvieratstva. Krajina nebude schopná sama straty nahradiť.
Storočná voda, ktorá spustošila polovicu územia Bosny, západ Srbska a východ Chorvátska, vyplavila obyvateľom spomienky na vojnovú pohromu z rokov 1991 až 1995.
V Bosne sú problémom nielen zosuvy podmáčanej pôdy, ale tiež doteraz nezlikvidované mínové polia.
JURAJ DRAXLER: Jednou z hlavných postáv v skvelom, ale krutom filme Import/Export rakúskeho režiséra Ulricha Seidla z roku 2007 je mladá Ukrajinka.
Menšie jazero pri obci Gornja Sanica pred tromi mesiacmi náhle zmizlo a zanechalo po sebe priepasť. Teraz sa veľká diera v zemi opäť naplnila vodou.
Milorad Dodik tvrdí, že existujú konkrétne plány, podľa ktorých by sa malo do balkánskej krajiny presťahovať 300-tisíc až 500-tisíc ľudí z arabského sveta.
Bosna a Hercegovina stratila od začiatku občianskej vojny približne pol milióna obyvateľov, uvádzajú to prvé neoficiálne údajne z nedávneho sčítania ľudu.
Európska komisia navrhla udeliť Albánsku postavenie kandidátskej krajiny a znovu odporučila začatie prístupových rozhovorov s Macedónskom.
Na záverečnom turnaji majstrovstiev sveta či Európy sa dosiaľ nepredstavili. Od vytúženej premiéry ich delí posledný krok.
Jediná krajina Európy, ktorá netuší, koľko má obyvateľov, sa po 22 rokoch pustila do ich sčítania.