Čo robili na prelome rokov 1992 a 1993, na čo sa tešili a čoho sa obávali, ktoré momenty za ostatné tri desaťročia vyhodnocujú ako najsvetlejšie a za čo sa naopak hanbia a čo ľutujú?
Vstup samostatného Slovenska do rodiny slobodných a rovných národov, radosť ale aj obavy. Nárast nacionalizmu, neoliberálna ekonomická transformácia či oslabovanie sociálnych práv občanov.
Inflácia v SR od januára t. r. sa dvíha: z takmer nulovej hodnoty koncom roka 2020 na 2,2 % v máji 2021. Čo ak budú rásť ceny takto rýchlo aj ďalej?
Denník Pravda v spolupráci s Friedrich Ebert Stiftung, zastúpenie v SR, pripravil sériu diskusných relácií Slovenská ľavica 2021. Názov tretieho dielu znie Reformná a sociálna.
Henry Kissinger bol ministrom zahraničných vecí USA a dodnes ostal kľúčovou postavou. Spolu s ním vládol aj minister financií William E. Simon, no kto si ho dnes pamätá? Sú však ministri financií, na ktorých sa tak skoro nezabudne...
Slovensko od 1. apríla zastupuje v medzinárodných bankách minister financií Igor Matovič (OĽaNO). Denník Pravda zisťoval, čo si o tom myslia bývalí ministri a bývalá ministerka financií.
O opatreniach vlády na zmiernenie dopadov pandémie, dôchodkovej reforme, rozpočte i ohlásených zmenách sa denník Pravda rozprával s exministerkou financií Brigitou Schmögnerovou.
O zelenej ekonomike, ale aj o novej štúdii venovanej reforme krajiny, ktorú zastrešila, sa denník Pravda rozprával s exministerkou financií Brigitou Schmögnerovou.
Koronavírus zrazil svetové ekonomiky na kolená. Dobre na tom nie je ani Slovensko a je len na vláde, ako sa s problémom popasuje.
Ľudia rýchlo zabúdajú a dajú sa znovu a znovu zviesť na pochybnú cestu, hovorí Brigita Schmögnerová o nebankovách - a nielen o nich.
Prečo dodnes na Slovensku nevieme, kto sa nabalil cez nebankovky? Pýta sa v rozhovore pre TV Pravda exministerka Brigita Schmögnerová.
Opatrenia vlády považuje bývalá ministerka financií Brigita Schmögnerová za nerealizovateľné a amatérske, ľudia potrebujú rýchle peniaze v hotovosti.
Pozrite si špeciálne vydanie relácie Ide o pravdu k 30. výročiu Nežnej revolúcie.
Vstup do únie a prijatie eura mali na slovenskú ekonomiku pozitívny vplyv, tak hodnotí uplynulých 15 rokov Slovenska v EÚ Brigita Schmögnerová.
Brigita Schmögnerová v rozhovore pre TV Pravda hovorí, že v kampani v týchto prezidentských voľbách zatiaľ dominujú emócie nad racionálnym zvažovaním.
GABRIELA ROTHMAYEROVÁ: Brigita Schmögnerová už nie je aktívnou političkou, no stále je aktívnou pozorovateľkou.
Vieme odkiaľ, nevieme kam. Takto skepticky vyznieva titul novej, takmer 500-stranovej knihy významnej ekonómky a bývalej ministerky financií Brigity Schmögnerovej.
BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: Ohrozenie finančnej stability, ktoré vyvrcholilo globálnou finančnou krízou, nespôsobili a spravidla nespôsobujú dlhy „nezodpovedných“ štátov, ale nezodpovedného súkromného sektora.
V noci z 20. na 21. augusta 1968 vtrhli vojská Varšavskej zmluvy do Československa. Intervencia znamenala zmarenie nádejí na demokratizačný proces v spoločnosti.
Súbor esejí autorov Richard Filčák, Milan Ftáčnik, Juraj Marušiak, Gabriele Matzner-Holzer, Karol Moravčík, Martin Muránsky, Ľuboš Pavelka, Daniel Škobla a Robert Žanony ponúka pohľad na kapitalizmus v slovenskej realite.