S jesennou rovnodennosťou prichádza obdobie čajov. Prečo si teda v šálke vychutnávať len niečo chutné, ak môžete každým dúškom robiť aj niečo pre svoje zdravie?
Dali ste si záväzok menej plytvať potravinami? Začnite pri často prehliadaných ingredienciách: bylinkách. Pestujte si ich sami a naučte sa, ako nevyhodiť ani byľku.
Pri bylinkách si rovnako ako pri užívaní liekov treba dať pozor na dávkovanie, vzájomné interakcie s inými bylinkami a liekmi, na správne skladovanie či dátum spotreby.
Bylinky sa už po stáročia sa využívajú na lekárske, kulinárske či kozmetické účely. Najčastejšie ich však používame vnútorne, vo forme bylinných odvarov.
Chrípka nás dokáže vyradiť zo života na niekoľko dní. Kde hľadať pomoc? V prírodných a rokmi overených prostriedkoch. Napríklad bylinkovými čajmi.
Ak by ste hľadali bylinku, ktorej účinky by ste nespočítali ani na prstoch oboch rúk, určite by vám odborníci na bylinky ako prvý ponúkli harmanček.
Seniori sa rýchlejšie dostávajú do nebezpečného stavu dehydratácie. Dôvod? Na potlačenie smädu im stačí o polovicu menej tekutín ako mladým.
Nahromadenie škodlivých toxínov dokáže vyvolávať viaceré zdravotné problémy. Očista sa považuje za kľúčovú aj v boji proti jarnej únave, depresiám a úzkosti.
V snahe zachovať si zdravie a krásu je občas fajn presedlať z moderných kozmetických prípravkov na staré, overené a prírodné recepty. Jedným z nich ibištek.
Do Vianoc je čoraz menej dní a čas neúprosne beží. A práve teraz sa to nehodí. Nech skúšate, ako skúšate, svoje telo do šiat, ktoré si chcete obliecť na Vianoce, nijako nenapasujete.
Príroda sa pomaly ukladá na spánok. Na obdobie krátkych dní, dlhých nocí a sychravého počasia nám však zanechala tých najlepších spoločníkov.
Teraz je najvhodnejší čas na to, aby sme si vyčistili telo. S týmto detoxikačným programom sa vám to podarí.
Nohy, ktoré na jeseň a v zime častejšie obúvame do vysokých podpätkov, ako v lete, si zaslúžia dôkladnejšiu starostlivosť. Ponúkame zopár tipov.