Dnes si už aj D'Artagnana zahrá černoch a Leonarda Bernsteina herec s prirobeným umelým nosom. Čo bude ďalej?
Za uplynulých 160 rokov v USA zlynčovali asi 4 500 černochov. Dobili ich, zastrelili, alebo umučili na smrť. Bez súdu a často len na základe falošných obvinení.
Spŕšku urážok a rasistických komentárov vyvolala na sociálnej sieti reklama slovenskej firmy so športovým oblečením, na ktorej tovar prezentuje černošský model.
Model Alpha Dia, ktorý na sociálnych sieťach vyvolal vášnivé debaty, keď sa objavil v letáku obchodného reťazca Lidl, sa v Česku objavil v ďalšej reklamnej kampani.
Prezidentský kandidát republikánov Donald Trump posilnil svoju snahu o získanie hlasov Afroameričanov návštevou Detroitu, v ktorom táto menšina dominuje.
Kanadský r'n'b spevák The Weeknd daroval 250-tisíc amerických dolárov hnutiu Black Lives Matter.
Francúzska ministerka pre práva žien Rossignolová čelí kritike za to, že prirovnala moslimské ženy nosiace šatky k černochom, ktorí sa zmierili s otroctvom.
Polícia v černošskom Fergusone černochov vo veľkom zatýkala a udeľovala im pokuty za dopravné priestupky. Hýbateľom tejto aktivity bol úradník John Shaw.
Herečka Halle Berry je jedinou afroamerickou herečkou, ktorá získala Oscara za najlepší výkon v hlavnej úlohe.
Ministerstvo spravodlivosti by sa malo vo vyšetrovaní zamerať na to, či fergusonský policajný zbor pristupoval inak k černochom ako k belochom.
Narozdiel od minulých dní, keď proti stovkám demonštrantov nastúpili policajní ťažkoodenci, prišlo teraz pacifikovať dav len niekoľko černošských policajtov.
Miestne úrady odmietli oznámiť meno policajta, ktorý v sobotu smrteľne zranil neozbrojeného Michaela Browna. Hackeri tvrdia, že meno poznajú.
Polícia vraj zistila, že zastrelený Michael Brown dvíhal ruky na znamenie, že nie je ozbrojený.
Sen Martina Luthera Kinga zmenil Spojené štáty. Vyhlásil to prvý prezident USA afroamerického pôvodu Barack Obama.