Nová štúdia tiež odhalila, že cestujúci sú ochotní minúť za cestu viac peňazí ako v roku 2019.
Kým vlani so zahraničnou dovolenkou počítala sotva polovica Slovákov, tento rok ich je omnoho viac.
Bunker s názvom 10-Z je už prístupný verejnosti ako múzeum, hostel či miesto na firemné večierky alebo bar.
Anketa Readers’ Choice Awards jedného z najväčších cestovateľských magazínov sa tento rok konala už po 34. krát.
Slovenskí cestujúci sa pomaly približujú k číslam z predpandemického roku 2019.
Zavádzanie booster dávok vakcíny proti koronavírusu v januári pokračuje rýchlym tempom, európske krajiny sa usilujú posilniť svoju populáciu.
Spoločnosť Unforgettable Travel Company oslovila viac ako 32 000 ľudí s otázkou, kam tento rok chceli cestovať.
Rok 2021 je na sklonku a podobne ako ľudia bilancujú svoje dni, na cestovaní sa obzeráme späť za desiatkou najčítanejších článkov.
Pozrite si prehľad krajín, ktoré napriek ťažkým časom vítali turistov. A ktoré si rok 2021 zapíšu do svojej kroniky čiernymi písmenami?
Na Slovensku je záujem ešte vyšší - aktuálne rezervácie Slovákov na vianočné obdobie sú v porovnaní v minulým rokom takmer osemkrát vyššie.
V Tallinne majú lekáreň, ktorá je otvorená vyše 600 rokov. Hádajte, čo má spoločné so Slovenskom?
Konzílium odborníkov z dôvodu nezlepšujúcej sa epidemickej situácie odporučilo vláde okrem predĺženia lockdownu do 16. decembra zaviesť aj režim OTP vo vlakoch a v diaľkovej autobusovej doprave.
Pred časom mi volal Peter Zsoldos, náš bývalý veľvyslanec v Portugalsku, a spýtal sa ma: "Čo povieš na Madeiru, neurobíme tam degustáciu slovenských vín?"
Švajčiarsko nie je len krajinou zasnežených Álp a lyžiarskych svahov, ale aj unikátnych výhľadov. Napríklad na mohutné Rýnske vodopády.
Pri porovnaní roka 2019 a vlaňajška bol v minulom roku zaznamenaný pokles turistov o viac ako polovicu, konkrétne 61,8 %.
Keď sa Sovietsky zväz rozpadol a pobaltské štáty sa v roku 1991 osamostatnili, zostalo v nich množstvo opustených budov, ktoré slúžili na vojenské účely.
Kde mala kedysi najväčšia krajina sveta svoj prvý národný park? Dnes sa nachádza v štáte veľkom ako Slovensko, ktorý má iba milión tristotisíc obyvateľov.
Predstavitelia cestovného ruchu z európskych krajín sa na neformálnom rokovaní dohodli na potrebe nastaviť režim blížiacej sa zimnej sezóny vzhľadom na nepriaznivú pandemickú situáciu.
Vďaka vývoju v dopravnom priemysle vzrástla v 19. storočí aj mobilita ľudí. Železnice a parníky boli už prístupné verejnosti, aj keď ich kvôli stále vysokým cenám využívali skôr majetnejší občania.
Bloger Milan Bez Mapy je známy svojím cestovateľským blogom, ktorý je jedným z najčítanejších na Slovensku.