Starosti a trápenie? V takom rozpoložení by človek najradšej zostal neviditeľný.
Profesorka z Harvardu prezradila, s ktorými druhmi dostaneme postavu do formy najrýchlejšie.
PAVOL KOMÁR: Matejovi Tóthovi vošla farba do líc, úsmev na tvár a opätovná radosť do života. Tóth dnes a spred pol roka akoby ani nebol ten istý človek.
Na jeho utrápenej tvári konečne zažiaril nefalšovaný úsmev. Spolu s radosťou i uvoľnením. Matej Tóth (34) si v stredu vypočul pozitívne stanovisko.
Čo dokáže s naším telom urobiť pravidelná chôdza po schodoch?
Vek je len číslo! Môžeme ho znížiť, ak dodržíme zopár jednoduchých pravidiel, všetky sa týkajú stravy, cvičenia a sociálneho správania.
Rada IAAF neschválila kontroverzný návrh svojej chodeckej komisie, ktorá od MS 2019 a OH 2020 navrhovala vyradiť z programu chôdzu na 50 km.
Ľudia s vyššou telesnou hmotnosťou, ktorí však nie sú obézni, pri chôdzi menej ohýbajú nohy v kolennom kĺbe. Tým pravdepodobne šetria energiu a svoje kosti.
Ľudia, ktorí z rôznych dôvodov majú problém hýbať časťami tela, sa zrejme dočkajú elegantnejších pomôcok pri vykonávaní bežných činností, ako je chôdza či pohyb rúk.
Majstrovstvá sveta v Pekingu 2015. Olympijské hry 2016. Atlét a najnovšie aj slovenský Športovec roka 2016. Všetko malo jediného víťaza - Mateja Tótha.
Všetci zrejme poznáte typické znaky chôdze s chytrým mobilným telefónom v ruke. Buď tak sami chodíte, alebo vás otravujú tí, ktorí bez neho neurobia ani krok.
Squash alebo kickbox - pri týchto športoch sa kalórií zbavujete najrýchlejšie.
Povýšenie, vojenské cvičky, finančná odmena - a elektrická dvojkolka.
Pohyb má byť pre ľudí nad 65 rokov „vysoko účinný“ ako sa vyhnúť srdcovým ochoreniam. A čím ho je viac, tým lepšie.
Ohlasy na zlatú medailu slovenského reprezentanta Mateja Tótha v chôdzi na 50 km na Hrách XXXI. olympiády v Riu de Janeiro.
Slovenský reprezentant Matej Tóth sa stal časom 3:40:58 h olympijským víťazom v chôdzi na 50 km na hrách v brazílskom Riu de Janeiro.
Do začiatku školského roka síce ešte zostáva viac ako mesiac, ale mnoho žien sa už pripravuje na moment prvých krokov svojich ratolestí do školy.
Chodecký olympijský šampión z Pekingu 2008 Alex Schwazer sa asi nepoučil.
Ak sa vám nechce športovať, skúste aspoň chodiť! 10 000 krokov denne by pomohlo vášmu zdraviu.
Slovenským chodcom sa mimoriadne darilo na 84. ročníku medzinárodných chodeckých pretekov v Poděbradoch.