Na mieste incidentu došlo aj k úniku ropných látok.
Jeden námorník zahynul, jedenásť ich muselo byť hospitalizovaných v meste Anapa, dvaja z nich sú vo vážnom stave.
Stalo sa to bezprostredne po skončení krymskej vojny. V konflikte išlo okrem iného o nadvládu nad Čiernym morom, preto sa hlavné bitky odohrávali na Kryme a okolo neho.
Bulharské pobrežie Čierneho mora je skrytým klenotom a ponúka jedny z najkrajších pláží v Európe.
Ruské jednotky podľa Paríža v januári hrozili zostrelením francúzskych lietadiel hliadkujúcich v medzinárodnom vzdušnom priestore nad Čiernym morom.
Hoci Ukrajina nemá vlastné vojenské loďstvo, Rusom v Čiernom mori spôsobuje značné straty. Silnou zbraňou Kyjeva sú morské drony ako Sea Baby (Morské dieťa).
V oblasti potopenia operovala pátracia helikoptéra Ka-27 ruského námorníctva.
Výber prípadov likvidácie veľkých ruských plavidiel od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu vo februári 2022 zoradené chronologicky.
Ukrajinským špeciálnym silám sa podarilo zneškodiť dôležitý ruský radar v Čiernom mori. Pozrite si video ako sa im to podarilo.
Ruská Čiernomorská flotila má za sebou veľmi neúspešný rok. Nepodarilo sa jej splniť stanovené úlohy a navyše utrpela veľké straty. A to všetko v boji s protivníkom, ktorý žiadne námorníctvo nemá.
Desiatky tiel. Niektorí ľudia zhoreli zaživa priamo v kajutách. Hrôza, uviedol proruský telegramový kanál.
Rusko predstavilo nový námorný dron, ktorý sa nápadne podobá tým, ktoré už používa Ukrajina. Nezodpovedanou otázkou ostáva, na čo presne ich chce Rusko použiť.
Ukrajina si úspešne počína v boji o Čierne more, hoci nemá prakticky žiadne námorníctvo. Zároveň sa snaží obnoviť svoje loďstvo vďaka pomoci zo zahraničia.
Podľa Kyjeva od začiatku ruskej invázie vo februári 2022 ukrajinské sily poškodili alebo zničili 27 vojnových plavidiel patriacich Čiernomorskej flotile.
Ukrajina v noci na dnes pri polostrove Krym zasiahla dve malé ruské výsadkové lode s posádkou a obrnencami.
Britské ministerstvo obrany je presvedčené, že ukrajinská armáda dokázala poraziť ruskú flotilu v Čiernom mori.
Kyjev útokmi dosiahol aj obnovenie prevádzky odeských prístavov, kam nedávno doplávali ukrajinským koridorom prvé obchodné lode od začiatku ruskej invázie.
Na čo sa odvážia Rusi? Z ukrajinského prístavu Čornomorsk vyplávala loď Resilient Africa (Odolná Afrika) naložená obilím. Ochráni ju NATO?
Ide o reakciu na júlové rozhodnutie ruského prezidenta Vladimira Putina neobnoviť čiernomorskú obilnú dohodu s Ukrajinou.
To, že Rusko po odstúpení od Čiernomorskej obilnej iniciatívy blokuje ukrajinské prístavy a útočí na je škandál.