Jej denník sa stal jedným zo symbolov tragického osudu miliónov ľudí židovského pôvodu.
Anna Franková sa konca vojny nedočkala. Zomrela na týfus vo februári 1945 v koncentračnom tábore Bergen-Belsen.
Nová kniha mala odhaliť, kto v roku 1944 vyzradil gestapu úkryt Anny Frankovej. Odborníci však zistenia vyšetrovacieho tímu vyvrátili.
Komiksové spracovanie v tomto prípade neznamená zjednodušenie, naopak Annine zápisky sú do iného žánru prenesené veľmi citlivo, epizódy získavajú väčší priestor.
O monodráme Denník Anny Frankovej sme sa porozprávali s klaviristkou Andreou Bálešovou.
Netradičné spracovanie legendárnej knihy v podobe grafického románu.
Desaťročia sa o svojom unikátnom písomnom svedectve nikomu nezdôverila. Nechcela si otvárať jazvy na srdci; prežila peklo v nacistickom Auschwitzi.
Dom na Prinsengrachte 263 v Amsterdame, kde sa cez vojnu skrývala rodina Anny Frankovej, musel byť nenápadný. Dnes ho obliehajú ľudia z celého sveta.
Kenneth Branagh rokuje o účasti na pripravovanej snímke Keeper Of The Diary, ktorá rozpráva o tom, ako sa Otto Frank snažil získať vydavateľa pre denník jeho dcéry Anny.
Prvá premiéra baletu Štátneho divadla Košice v novom roku, ktorou bude v utorok 21. marca experimentálne tanečné divadlo Denník A. Frankovej, bude z viacerých dôvodov jedinečná.
Inscenácia Anna Franková na motívy Denníka Anny Frankovej nie je sentimentálna, ale fakticky verná v hľadaní ľudského tepla v čase všeobecnej nenávisti a čoraz neodôvodnenejšej xenofóbie.
Knižka o Anne Frankovej je všeobecne známa už dlhé roky. Vyšla hneď po vojne, ľudia ju s dojatím čítali a dramatickí umelci ju inscenovali.
Viac ako tristo výtlačkov autobiografickej knihy Denník Anny Frankovej a iných kníh s blízkou tematikou padlo v Japonsku v posledných mesiacoch za obeť vandalizmu.