Namiesto otázok "Čo keď?" a "Čo ak?" robte toto... A nepanikárte.
Z fotografií v spoločenských rubrikách mohol pôsobiť bezstarostne a spokojne, ale už pred časom priznal, že za "fasádou" sa toho skrýva omnoho viac.
Úlohu v rámci Blue Monday a jeho vnímania však zohrávajú aj financie.
Chôdza, krátky beh či bicyklovanie. Druhy športov, ktoré si žiadajú pobyt na čerstvom vzduchu a vo vyššom veku zvlášť zlepšujú nielen kondíciu, ale aj psychickú pohodu.
Mnohí ľudia nevedia, ako sa správať duševne chorému človeku. Vysmievajú sa mu, zľahčujú jeho situáciu... Prinášame tiež mýty a fakty o depresii a samovražde.
Extrakt alebo čaj z kotvičníka sa skloňujú väčšinou ako prírodný nástroj na podporu mužskej potencie. To však zďaleka nevyčerpáva možnosti tejto bylinky.
Čo sa môže stať s telom, ak pijeme málo vody?
Mladí v čase pandémie potrebujú dospelých, ktorí pre nich budú konzistentnými partnermi, na ktorých sa môžu obrátiť a ktorí ich budú touto dobou sprevádzať.
Cvičíte pravidelne, len občas alebo vôbec? Keď vaše telo vysiela nasledovné signály, hovorí vám, že je dôležité "opäť sa nakopnúť" a začať viac športovať.
Existujú štyri základné príčiny, prečo mozog človeka s panickými atakmi reaguje neprimeranou úzkosťou.
Ako ráno reagujete, keď vám zazvoní budík? Vypínate ho a doprajete si ešte zopár minút leňošenia?
Napriek tomu, že starší ľudia trpia depresívnymi stavmi, lekárovi sa o nich odmietajú zdôveriť. Až dve tretiny seniorov si toto trápenie nechávajú pre seba.
Možno ani neviete, čo sa to deje a zrazu nemáte na nič chuť. Cítite úzkosť, pocit nervozity a na čelo by ste si najredšej pripevnili tabuľku: „Mám depku“? Aby vám dal každý okamžite pokoj.
Každému tretiemu z viac než 230 000 skúmaných pacientov, ktorí prekonali covid-19, boli do šiestich mesiacov diagnostikované neurologické či psychiatrické problémy.
Osamelosť, ktorú spôsobujú obmedzenia pohybu prijaté v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 sa najviac podieľa na zvyšovaní depresívnych symptómov u ľudí nad 50 rokov.
SILVIA PORUBÄNOVÁ: Nekonzistentný, nejednoznačný, útočný a agresívny diskurz sa ako bumerang vracia k tým, ktorí ho vypustili. A vie zasiahnuť a zraniť kohokoľvek.
Žiadne padavky. Starší ľudia si dokážu lepšie poradiť s koronakrízou než mladší ľudia. Ochorenie COVID-19 sa vraj zahráva so psychikou starších generácii minimálne.
Osamelosť, strach a obavy zo zvládnutia pandémie COVID-19. Tieto problémy ťažia drvivú väčšiu ľudí, ktorí kontaktujú linku pomoci.
Vedci z Columbia University varujú, že seniori majú vyšší výskyt depresie práve v období, keď sa prestali venovať vedeniu motorového vozidla.
Ak sa na úzkosť, depresiu a zlú náladu pozrieme z pohľadu chémie, tak zistíme, že je vlastne výsledkom našich vnútorných pochodov.