Žiadne padavky. Starší ľudia si dokážu lepšie poradiť s koronakrízou než mladší ľudia. Ochorenie COVID-19 sa vraj zahráva so psychikou starších generácii minimálne.
Osamelosť, strach a obavy zo zvládnutia pandémie COVID-19. Tieto problémy ťažia drvivú väčšiu ľudí, ktorí kontaktujú linku pomoci.
Vedci z Columbia University varujú, že seniori majú vyšší výskyt depresie práve v období, keď sa prestali venovať vedeniu motorového vozidla.
Ak sa na úzkosť, depresiu a zlú náladu pozrieme z pohľadu chémie, tak zistíme, že je vlastne výsledkom našich vnútorných pochodov.
Aby sme spomalili proces patologického starnutia, je dôležité sledovať včas jeho signály. K nim patrí aj úzkosť a apatia, píše taliansky denník La Repubblica.
Školská psychologička hovorí, že deti sú smutné, pretože nechodia do školy. Chýbajú im aj kamaráti, učitelia a celkovo atmosféra.
IVAN HOFFMAN: Práca z domu je v dnešných časoch veľká téma. Vyhovuje ľuďom, čo sa zaobídu bez kolektívu a majú radi svoj pokoj. Naopak, je utrpením pre kolektívneho hráča.
Patrí medzi najúspešnejších interpretov súčasnosti. Či už ako sólový umelec, alebo s hosťujúcimi hviezdami vysokého rangu.
Ľudia s depresiami trpia opatreniami proti koronavírusu výrazne viac než ostatní obyvatelia. Veľkou ranou je pre nich karanténa.
Žiť vyvážený život a striedať záťaž s odpočinkom pomáha predísť syndrómu vyhorenia, ktorý sa v spoločnosti objavuje stále častejšie.
Nick Kyrgios v úprimnom rozhovore poukázal na povrchnosť tenisu.
Štrikovanie, vyšívanie či háčkovanie. Umelecké techniky, ktoré pomáhajú aj starším ľuďom vyplniť čas a zbavujú ich depresií.
Dni sa krátia, slnečného svitu ubúda a rovnako ubúdajú aj sily. Ak sa chcete vyhnúť obávanej jesennej únave, nastal čas na zmenu.
10 000 krokov denne nás udrží zdravých. Kto by túto "otrepanú" vetu nepoznal? Ako ich však zvládnuť každý deň?
Zvládnuť následky karantény a pandemických opatrení nie je jednoduché pre obyčajných ľudí, ale ani pre známe osobnosti.
Ako často zažívali Slováci počas pandémie radosť, osamelosť, nervozitu či depresívne pocity? Takto sme dopadli...
Depresiou trpí na Slovensku viac ako 300 000 ľudí. Ročne pribúda takmer 15 000 nových pacientov, avšak kvôli pandémii koronavírusu toto číslo ešte stúpne.
Surfovanie po internete nie je podľa nových výskumov cudzie ani starším ľuďom. Ako vplýva na ich psychiku?
Aký je rozdiel medzi depresiou a úzkosťou? Kedy sme len smutní a kedy ide skutočne o depresiu? Čo vám pomôže, ak trpíte týmto ochorením?
Speváčka Alanis Morissette vydala nový album. Mal sa objaviť na trhu už pred pár týždňami...