Depresívna porucha so sezónnym priebehom - diagnóza alebo mýtus?
Prechod z veselého vianočného obdobia do začiatku dlhého, tmavého a studeného januára môže na niekoho pôsobiť deprimujúco.
Nedostatočná kvalita spánku, podráždenosť či bolestivé kŕče nôh. Navonok malé problémy môžu poukazovať na vážne zdravotné problémy. Ako si pomôcť?
Americká geriatrická asociácia odporúča ľuďom vo vyššom veku, aby upriamili v novom roku pozornosť na zdravé stravovanie, cvičenie a na skoncovanie so zlozvykmi.
Takzvané "premýšľanie" nás oberá nielen o čas, ale aj o energiu a radosť zo života. Tu sú štyri spôsoby, ako s tým seknúť.
Tím psychológov z Kansaskej univerzity radí, aby sme to s vianočnými pokrmami nepreháňali.
Čo vedie človeka k takému zúfalstvu, že sa rozhodne ukončiť svoj život? Tragické sú aj štyri detské samovraždy.
S pribúdajúcim vekom sa ozývajú bolesti svalov, chrbta, kĺbov, ale aj zubov či hlavy. Do boja proti týmto nepríjemným životným spoločníkom môžeme vyraziť aj bez chémie.
Únava, nedostatok energie, zmeny nálady aj poruchy sústredenia. Keď sa u starších ľudí hlásia tieto problémy, príčinou môže byť absencia dôležitého vitamínu.
Depresia je psychická porucha, ktorá trápi všetky vekové kategórie, avšak čoraz častejšie sa vyskytuje aj medzi mladými.
Nielen starostlivosť o telo, ale aj dušu patrí k základným podmienkam pohody seniorov. Ako môžu starší ľudia chrániť svoju psychiku a čo potrebujú vedieť o psychohygiene?
Duševné ochorenie vzniká pri absencii stavu duševnej pohody. Ako rozpoznať samovražedné správanie a pravidlá liečby ochorení?
Depresia či samovražda sa často zľahčuje. Z neliečených duševných ochorení sa však môžu stať tichí, neviditeľní zabijaci. Samovrahovia konajú zväčša premyslene.
Odborníci spájajú tento stav s celým radom zdravotných problémov, vrátane rizika vzniku infarktu, mozgovej mŕtvice, depresie, úzkosti a predčasnej smrti.
Depresia má, čo do výskytu, svoj druhý vrchol v období odchodu do dôchodku.
Dvojitou silou pomáha chrániť zdravie seniorov v tukoch rozpustný vitamín D. Starší ľudia najmä na jeseň ocenia jeho účinky v boji proti depresii a osteoporóze.
Rozhodnutie spáchať samovraždu môže prísť odrazu, ale častejšie je dlhotrvajúcim procesom.
Strava u detí nesúvisí len s fyzickým zdravím. Americkí vedci preukázali, že jedlo s vysokým obsahom sodíka zvyšuje depresiu u mladistvých až o 30 %.
Noc bez spánku zažil už asi každý. Avšak kto si myslí, že celú noc len preležal, o tom v skutočnosti asi len sníval.
Rozchod, to nie je nič príjemné, sú ľudia, ktorí sa z neho spamätávajú roky. Existujú však triky, vďaka ktorým porozchodovú bolesť porazíte rýchlejšie.