Brazílski paleontológovia našli nový druh dinosaura, ktorý obýval danú oblasť pred 90 miliónmi rokov.
Pri domove dôchodcov našli kosť dinosaurej dolnej končatiny a niekoľko rebier.
Čeľuste doteraz neznámeho druhu dinosaura objavili vedci na juhovýchode Austrálie.
Rozmanité druhy skamenelín si môžu prezrieť návštevníci košickej Botanickej záhrady na najnovšej výstave, ktorú otvorili v piatok.
Vďaka fosílnym nálezom z juhu Poľska opísali vedci dosiaľ neznámy druh obrieho stavovca, ktorý pred viac ako 200 miliónmi rokov obýval Európu spoločne s dinosaurmi.
Nielen hrozivé jaštery, ale aj sopka chrliaca lávu ohrozuje tentoraz hrdinov ďalšieho zo série filmov Jurský svet.
Morský vták, ktorý žil pred 85 miliónmi rokov v oblastiach teplého a plytkého mora, sa vyznačoval prekvapujúcou zmesou znakov dinosaurov a moderných vtákov.
Vedci objavili neobvyklé zviera z praveku. Ide o prvý objav dvojnohého dinosaurieho mäsožravca, ktorý mal preukázateľné plavecké schopnosti.
Aj s prispením slovenského paleontológa sa podarilo identifikovať nový druh dinosaura, ktorý sa liahol z obrovských vajec.
Vedcom sa podarilo identifikovať jedného z najstarších známych dinosaurích príbuzných. A zistili, že vôbec nevyzerá tak, ako predpokladali.
Ešte v minulom roku sa v Mongolsku podarilo nájsť zachovanú stopu dinosaura s dĺžkou 106 centimetrov.
Vedci spochybnili viac ako 100 rokov uznávaný genealogický strom dinosaurov. Živočíchy z druhohôr boli považované za "desivé jaštery" či "obrovské plazy".
Mongolský pastier Gelegraš si vylepšoval svoj príjem tým, že vodil turistov k starej dinosaurej lebke neďaleko útesov Bajanzag v púšti Gobi.
Čínsko-britský tím paleontológov na čele s Lüom Junchangom z Čínskej akadémie geologických vied opísal nový druh malého opereného dinosaura.
Najväčšie prehistorické tvory boli zdatnými pútnikmi. Pred sto miliónmi rokov dokázali prejsť zo svojej "domoviny" v Južnej Amerike cez Antarktídu až do Austrálie.
Pri hornej stanici lanovky je Triassic park s voľným vstupom. Je tu najvyššie položená piesková pláž v Alpách aj prehistorické jazero s ichtyosaurom.
Vďaka objaveniu fosílie zachovanej lebky a krčných stavcov sa argentínsko-americkému tímu paleontológov podarilo opísať nový druh dinosaura.
Niekedy tie najzaujímavejšie nálezy pravekých tvorov netreba hľadať pod zemou. Môžu sa skrývať aj v šuplíkoch. Príkladom je Kristina Curry Rogersová, ktorá našla fosílie obrovského titanosaura.
Dinosaury začali vymierať už dávno predtým, než pred 66 miliónmi rokov na Zem dopadol veľký meteorit. Vo svojej štúdii to napísali britskí vedci z univerzity v Readingu.
Nedávno objavenému dinosaurovi odborníci ešte ani nestačili dať meno. Jeho kostra je taká obrovská, že sa nezmestí do jednej sály.