Pes sprevádza človeka ako domáce zviera zrejme už 23 000 rokov a ako prvé pravdepodobne vlka domestikovali praveké kmene na Sibíri počas poslednej doby ľadovej.
Ruskí vedci našli v Jakutsku dobre zachovalé telo srstnatého nosorožca, ktorý pravdepodobne putoval Sibírou pred viac ako 20 000 rokmi. Jeho zvyšky sa našli v oblasti, kde sa ťažia diamanty, uviedla dnes agentúra Reuters.
Pastieri sobov objavili na Sibíri nezvyčajne dobre zachovanú múmiu medveďa jaskynného z doby ľadovej, napísala agentúra AP s odvolaním sa na vedcov z univerzity v Jakutsku.
Pri pobreží Škótska, Írska a Francúzska sa nachádzajú kelpy - hnedé riasy, ktoré tam žijú od poslednej ľadovej doby, teda zhruba 16-tisíc rokov.
Nález poskytuje ďalší kontext k ekosystému, v ktorom počas poslednej ľadovej doby tento vták žil.
Jedna z posledných známych skupín mamutov vymrela kvôli nedostatku pitnej vody. Myslia si to vedci, o zisteniach ktorých informoval spravodajský server BBC.
Aj relatívne mierny zásah ľudstva do uhlíkového cyklu Zeme dokáže odsunúť príchod ďalšej ľadovej doby až na stotisíc rokov.
Štvorica animovaných filmov odohrávajúcich sa v dávnych časoch ľadovej doby si získala srdcia detských divákov po celom svete. Ich príbehy ožijú aj v Bratislave v netradičnom prevedení.
Pred 12 900 rokmi došlo k náhlej klimatickej zmene, ktorá odštartovala 1 300 rokov trvajúcu ľadovú dobu.