Strava vám vie dodať nielen energiu počas dňa, ale významne vplýva aj na to, ako bude vaše telo fungovať v noci. Jedlo má významný vplyv na kvalitu aj dĺžku spánku.
Ak si jednu noc skrátite spánok, nestane sa prakticky nič. Ak si budete skracovať pobyt v posteli dlhodobo zhumpľuje vám to telo možno viac, ako fajčenie.
Pokiaľ si zvyknete dlhšie zdriemnuť počas dňa, zbystrite pozornosť. Nová štúdia varuje, že tento zvyk môže u ľudí vo vyššom veku zvýšiť krvný tlak alebo prispieť k vzniku mŕtvice.
Hoci sa chrápanie pripisuje viac mužom, ani ženy nemajú vždy len tichý a pokojný spánok. Chrápanie nie je len nepríjemné, ale spôsobuje aj mnoho zdravotných problémov.
Bolesti krku, chrbtice a hlavy. Ozývajú sa aj vtedy, keď si zvolíme nevhodnú polohu, matrac či vankúš počas nočného odpočinku.
Napiť sa pred spaním je jedna z najlepších vecí, ktorú môžete urobiť. Organizmus totiž čakajú dlhé hodiny bez tekutín a preto je potrebné sa dostatočne hydratovať.
Zo dňa na deň sa môže u ľudí vo vyššom veku objaviť mrzutosť a prudké zmeny nálad. Nepríjemné osobnostné zmeny sú signálom, že s našim mozgom nie je niečo v poriadku.
Ponoriť sa do vane s horúcou vodou je vždy príjemný zážitok. Ak si však vodu obohatíte o soľ, tak sa z kúpeľu stane doslova ozdravný pobyt.
Viete ako dlho by sme mali spať podľa veku? Úrad verejného zdravotníctva zverejnil tabuľku, v ktorej nájdete odpoveď.
Polohy pri spánku neslúžia len na to, aby si vaše telo oddýchlo. Vďaka nim viete celkom úspešne zmapovať aj váš zdravotný stav a prezradia aj pár dôležitých detailov o vašej osobnosti.
Kvalita a dĺžka spánku rozhodujú o tom, aký budete mať nielen deň, ale aj zdravie a duševnú pohodu. Popri známych receptoch na lepší spánok sa zabúda na vodnú fyzickú aktivitu.
Ak máte problémy so spánkom a zaspávaním, nemusíte hneď siahať po farmaceutických prípravkoch. Môžete vyskúšať ajurvédske tipy, ktoré fungujú už tisícročia.
Prečo nedokážeme zaspať? Najčastejšie nám v ceste stojí náš vlastný mozog. Rozmýšľajúca myseľ je trochu ako kamión, na ktorého pedáli je položená tehla.
Ľuďom s problematickým zaspávaním sa môžu uvedené časy javiť ako číra utópia. Avšak existujú jedinci, ktorí zaspia prakticky okamžite po tom, ako zaujmú horizontálnu polohu.
Kvalitný spánok je základom dobrého rána a úspešného dňa. Lenže nie každých osem hodín strávených v posteli má rovnakú kvalitu. Preto je vhodné vyvarovať sa večer aktivitám.
Problémy so spánkom sú dlhodobo na vzostupe. Jedným z dôvodov je však aj nesprávny výber jedálnička. Ten totiž spôsobuje nielen nárast obezity, ale práve aj problémov so spánkom.
Z prieskumu Inštitútu stresu v Bratislave vyplýva alarmujúce zistenie, že až 54 % opýtaných sa nachádza v stave vyčerpania.
Je koniec s hatha jogou, prichádza joga Nidra. Tento druh cvičenia spočíva v uvoľnení tela i ducha a táto relaxácia umožňuje lepší spánok bez prebúdzania.
Čo si ako prvé predstavíte, keď sa povie medovka? Okrem medu to bude asi spánok, ktorý táto liečivá bylinka podporuje.