Mnoho žien zápasí so zlým zaspávaním a nekvalitným spánkom. No mnoho z nich ani netuší, že práve nočný oddych vo veľkej miere ovplyvňuje to, čo si dajú večer na tanier.
Ak si chcete skutočne osladiť život, mali by ste ako prvé vysadiť cukor. Prvé pozitívne zmeny sa môžu prejaviť už po dvoch týždňoch.
Ženské telo je jedna veľká záhada. Jedným z najnovších zistení, je fakt, že ženské telo potrebuje viac spánku ako mužské. Prečo je to tak a čo sa stane ženám, ak spávajú menej?
Nie ste ranné vtáča a neznášate skoré vstávanie? Nerobte si to ešte ťažšie.
Snaha žiť plnohodnotný a dlhý život často naráža na činnosti ktoré nám ukrajujú zo života dni a niekedy aj celé roky. Pritom môže ísť o nenápadné činnosti.
Genetická výbava dávnych predkov vplýva aj na iné oblasti života.
Spánok pred polnocou je najkvalitnejší, ideálne treba zaspať už okolo desiatej.
Hovorí sa, že si pospíme v hrobe a život je potrebné žiť naplno. Ukrajovať si však zo spánku je jedným z najväčších prehreškov voči vášmu zdraviu. Budete žiť kratšie.
Ideálne je zasadiť si pár rastliniek priamo doma na parapete. Má to totiž niekoľko výhod.
Strava vám vie dodať nielen energiu počas dňa, ale významne vplýva aj na to, ako bude vaše telo fungovať v noci. Jedlo má významný vplyv na kvalitu aj dĺžku spánku.
Ak si jednu noc skrátite spánok, nestane sa prakticky nič. Ak si budete skracovať pobyt v posteli dlhodobo zhumpľuje vám to telo možno viac, ako fajčenie.
Pokiaľ si zvyknete dlhšie zdriemnuť počas dňa, zbystrite pozornosť. Nová štúdia varuje, že tento zvyk môže u ľudí vo vyššom veku zvýšiť krvný tlak alebo prispieť k vzniku mŕtvice.
Hoci sa chrápanie pripisuje viac mužom, ani ženy nemajú vždy len tichý a pokojný spánok. Chrápanie nie je len nepríjemné, ale spôsobuje aj mnoho zdravotných problémov.
Bolesti krku, chrbtice a hlavy. Ozývajú sa aj vtedy, keď si zvolíme nevhodnú polohu, matrac či vankúš počas nočného odpočinku.
Napiť sa pred spaním je jedna z najlepších vecí, ktorú môžete urobiť. Organizmus totiž čakajú dlhé hodiny bez tekutín a preto je potrebné sa dostatočne hydratovať.
Zo dňa na deň sa môže u ľudí vo vyššom veku objaviť mrzutosť a prudké zmeny nálad. Nepríjemné osobnostné zmeny sú signálom, že s našim mozgom nie je niečo v poriadku.
Ponoriť sa do vane s horúcou vodou je vždy príjemný zážitok. Ak si však vodu obohatíte o soľ, tak sa z kúpeľu stane doslova ozdravný pobyt.
Viete ako dlho by sme mali spať podľa veku? Úrad verejného zdravotníctva zverejnil tabuľku, v ktorej nájdete odpoveď.
Polohy pri spánku neslúžia len na to, aby si vaše telo oddýchlo. Vďaka nim viete celkom úspešne zmapovať aj váš zdravotný stav a prezradia aj pár dôležitých detailov o vašej osobnosti.
Kvalita a dĺžka spánku rozhodujú o tom, aký budete mať nielen deň, ale aj zdravie a duševnú pohodu. Popri známych receptoch na lepší spánok sa zabúda na vodnú fyzickú aktivitu.