Počas prvého mesiace pandémie výrazne klesol záujem o nákup nehnuteľnosti.
Zdá sa, že všetko dražie, ceny nehnuteľností na Slovensku trhajú rekordy a ich rast sa stále nezastavil. No v Taliansku domy núkajú takmer zadarmo.
Potreba osamostatniť sa, založenie rodiny, vážny vzťah a dobrá finančná situácia – to sú najčastejšie dôvody, pre ktoré sa Slováci rozhodujú pre vlastnú nehnuteľnosť.
Je na nich takmer nemožné získať hypotéku, pretože banky považujú tieto konštrukcie skôr za kempingové prívesy než za domy.
Od mája začal platiť zákon o energetickej hospodárnosti budov.
Ceny nehnuteľností vlani zdraželi v porovnaní s rokom 2017 v priemere o 5,2 % a meter štvorcový nehnuteľnosti sa predával za priemernú cenu 1431 eur. Napriek tomu ale bolo tempo rastu cien na realitnom trhu vlani pomalšie ako vroku 2017, keď cena narástla o 6,3 %.
Len v prvý deň dostalo Koordinačné centrum pre utečencov okolo 100 žiadostí záujemcov.
Na začiatku roka 2017 malo o projekt záujem takmer 30 rodín, vyprofilovalo sa z nich osem, ktoré si pravidelne sporili.
Do zatepľovania sa ľudia napriek štedrejším príspevkom od štátu stále nehrnú.
Zatiaľ čo v zahraničí bežne vidieť drevené domy, u nás akoby sa na ne zanevrelo.
Ceny bytov letia hore, domy sa predávajú za ceny, aké tu neboli už roky. Rast cien síce prísnejšie pravidlá pre hypotéky spomalili, no nezastavili.
Na Slovensku sú stále bez zateplenia takmer dve tretiny domov. Zrýchliť obnovu chce ministerstvo dopravy a výstavby aj cez dotácie na zatepľovanie.
Získavať energiu zo slnečného žiarenia je čoraz populárnejšie už aj na Slovensku. Ľudia si postupne začínajú uvedomovať, že to nie je len pre vyvolených.
Mestá ponúkajú turistom výlety, počas ktorých ich vozia okolo domov celebrít. Azda je to trocha úchylné, ale kto by ich nechcel vidieť na vlastné oči?
Filmové a športové hviezdy sa v rovnakej dobe rozhodli predať svoje luxusné domy na Azúrovom pobreží. Vyparila sa ich láska k Francúzsku pre atentáty?
Mnohí architekti dneška by chceli navrhovať ikonické stavby. Profesor Gernot Minke, priekopník ekoarchitektúry, nevie, čo si pod týmto pojmom predstaviť.
ZUZANA KUSÁ: Minulý týždeň v Partizánskom na Nábrežnej ulici búrali bytovku. Bola v zlom stave a neoddá sa ju rekonštruovať.
Z diaľky pripomínajú rozsypané lentilky - farebné domčeky týchto miest lákajú turistov. Toto sú najpestrejšie ulice sveta.
Do projektu výstavby nízkoenergetických domov nižšieho štandardu pre sociálne slabé rodiny sa vo svätoantonskej rómskej osade pustilo občianske združenie.