MARIÁN REPA: Hoci na Slovensku už niekoľko rokov platia prísnejšie zákony, bohorovnosť, s akou niektorí sadajú za volant, sa zdá bezhraničná.
Už nielen alkohol a agresivita, ale čoraz častejšie aj drogy sa podpisujú pod dopravné nehody.
Každý deň sa vodiči aj chodci stretávajú s čoraz väčšou agresivitou na cestách. Výsledkom sú tragické nehody, ktoré sa na Slovensku stali tretím najväčším zabijakom.
"Chodíte na červenú? Veď Vás to prejde!" Takéto a ďalšie slogany sú súčasťou masívnej kampane, ktorou chce polícia upozorniť ľudí, aby boli na cestách zodpovednejší.
Číslo, ktoré mrazí. Až 80 chodcov prišlo vlani o život na slovenských cestách, čo je najviac za posledných päť rokov. A to nielen svojou vinou, ale najmä vinou vodičov.
MARTIN KRNO: Hustá hmla, tma už podvečer. Po celom Slovensku. Ľudia sa vracajú z roboty a z nákupov na víkend. Koľkí z nich majú reflexné prvky? Málokto.
Chodci sú v rámci cestnej premávky ohrozeným druhom. Vyhlásil to na tlačovej besede minister vnútra Robert Kaliňák.
Pred tunelom Horelica musia vodiči od tohto týždňa spomaliť, namiesto pôvodnej osemdesiatky už môžu ísť len 60-kilometrovou rýchlosťou.
Ignorujú reflexné prvky aj priechody pre chodcov. Polícia varuje, že počet usmrtených chodcov a cyklistov stúpa.
Novootvorený diaľničný úsek mimoriadne odľahčí najmä okrajové časti obce. Práve tento úsek medzi Spišským Štvrtkom a Jánovcami bol veľmi nehodový.
Hazardujú so svojimi životmi i životmi ostatných. Minulý týždeň bol na cestách mimoriadne tragický. Už prvé tri dni si vyžiadali šesť obetí, do nedele pribudli ďalšie dve.
Zdržania, rozkopávky ciest a nervozita. Doprava v Turci je už druhý mesiac kritická, cestári pracujú na všetkých hlavných ťahoch v okolí Martina a obmedzenia ešte pribudnú.