TOMÁŠ ZEMKO: Je otázne, či zmeny v dôchodkovom systéme pomôžu ľuďom. O nich a o výšku ich dôchodku tu totiž ide. Pomôže im to? To je otázka.
ĽUBOŠ PAVELKA: Ekonomická kríza spôsobená pandémiou má negatívny vplyv na udržateľnosť dôchodkového systému. Platí to aj pre druhý pilier sporenia.
Opustení, bez kontaktu s rodinou a obklopení ľuďmi v ochranných „skafandroch“. Ako vyzerali mesiace čakania na koniec pandémie hovorí riaditeľ OZ ADRA Stanislav Bielik.
Dôchodková správcovská spoločnosť (DSS) NN ide zrušiť indexový dôchodkový fond Euro.
Kvôli koronakríze sa totiž platby poistného za niektoré mesiace odsúvali.
V uplynulých dňoch ste v schránke našli ročný výpis z účtu v dôchodkovej správcovskej spoločnosti a tak viete zistiť, ako sa darí vašim peniazom v II. pilieri.
Pandemická katastrofa v druhom pilieri sa nekonala. Za vlaňajšok totiž na účtoch sporiteľov pribudla viac ako miliarda eur.
ĽUBOŠ PAVELKA: Doteraz sa predpokladalo, že penzijný vek sa bude zvyšovať každoročne o dva mesiace, čo po novom však už bude menej.
IGOR DANIŠ: Aj malé podcenenie opatrení v DSS a ZSS môže mať tragické následky. Košický Arcus nie je posledný, kde sa situácia vymkla z rúk.
Sociálna poisťovňa v roku 2020 vydala sporiteľom v II. pilieri napriek mimoriadnej pandemickej situácii a s tým súvisiacimi obmedzeniami 53 226 akceptačných listov.
MARIÁN REPA: Pri čítaní správy o tom, v akých podmienkach žili klienti domova sociálnych služieb, asi každému zíde na um otázka: Aký to musí byť človek, ktorý zatvorí starčekov v dome bez jedla, kúrenia a opatery?
Policajti vykonali na základe informácií od obyvateľov domovú prehliadku v priestoroch domova sociálnych služieb v okrese Levice.
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR už poslalo viac ako 806-tisíc eur.
Počas prvého polroka 2020 vydala Sociálna poisťovňa sporiteľom v II. dôchodkovom pilieri 17 018 akceptačných listov.
Hovoria skôr o iných potrebných zmenách, ktoré druhý dôchodkový pilier potrebuje.
ĽUBOŠ PAVELKA: Pomyselné tri slovenské groše dostali u nás po voľbách svoje nové poslanie v avizovanej reforme penzijného systému.
Máme sa o úspory v druhom dôchodkovom pilieri báť? Máme do toho aktívne zasiahnuť a meniť stratégiu sporenia? Odpoveď prináša pravidelná relácia Ide o peniaze.
ĽUBOŠ PAVELKA: Súkromné dôchodkové sporenie zažíva vinou záporných úrokov a stupňovania rizík na medzinárodných trhoch (nielen v súvislosti s koronavírusom) veľkú krízu.
ĽUBOŠ PAVELKA: Napriek tomu, že patríme medzi najrýchlejšie starnúce národy Európy, pokiaľ ide o dôchodky máme zatiaľ relatívne udržateľný sociálny systém.
Správcovské spoločnosti si pochvaľujú výkonnosť II. piliera, ekonómovia chcú, aby ľudia preferovali agresívne investície do akcií.