Okrem toho sa bude v lete z Piešťan lietať aj do prázdninových destinácií v Egypte a Turecku.
Sochu podobnú sfinge a zvyšky svätyne objavili archeológovia v starovekom chráme na juhu Egypta. TASR správu prevzala z tlačovej agentúry AP, ktorá sa odvolala na miestne úrady.
Egypt je dlhodobo kritizovaný za nedostatky pri dodržiavaní ľudských práv.
Pripisuje sa mu zodpovednosť za útoky na americké veľvyslanectvá z roku 1998, ktorými odštartovala teroristická aktivita al-Káidy v medzinárodnom meradle.
Pohrebná šachta vedie do pohrebnej komory so sarkofágom. Ide o jedinú zdobenú miestnosť hrobky s neobvyklou dekoratívnou maľbou na vápennej omietke.
„Egypt – krajina záhad, intríg a bohatej histórie. Zo sveta živých do záhrobia. Svet múmií pod zemou...“ Týmito slovami začína trailer nového animovaného filmu Múmie.
Múmiu starú asi 4 300 rokov objavili v zapečatenom vápencovom sarkofágu na dne 15-metrovej šachty v odkrytej hrobke.
Cyklus egyptologických prednášok pre verejnosť o zaujímavostiach z dejín starovekých Egypťanov sa začal v Múzeu mesta Bratislavy.
Webový portál Live Science informoval o tom, že vedci nedávno použili špeciálnu techniku rekonštrukcie tváre, aby ukázali, ako vyzeral egyptský faraón Ramesses II.
PAVEL MATEJOVIČ: Už len konštatovanie, že niekde sa konala ďalšia klimatická konferencia, znie ako cynický vtip. Lepšie miesto ako teplé prímorské letovisko v Egypte si už jej organizátori ani nemohli vybrať.
Podľa úradov bola príčinou nehody chyba pri predbiehaní.
Na rokovania zástupcov 195 štátov vrhá tieň vojna na Ukrajine a s ňou súvisiaca energetická kríza, ktorá ohrozuje dodržiavanie záväzkov na znižovanie emisií.
Slávny egyptológ Zahi Hawass nedávno uviedol, že je presvedčený, že múmia, ktorú v súčasnosti vyšetruje, je práve tou najhľadanejšou múmiou na svete – múmia kráľovnej Nefertiti.
Aj keď máme dnes iné problémy a technológie, komplexnosť vnímania sveta Egypťanmi je pre nás naďalej fascinujúca, hovorí kurátorka výstavy Od Nílu k Dunaju. Pamiatky ríše faraónov v Bratislave.
Návštevníci sa dnes môžu v Egypte zadarmo pozrieť do múzeí a na archeologické pamiatky. Vstupy zadarmo sú u príležitosti 200. výročia rozlúštenia Rosettskej dosky, ktorá odhalila tajomstvo hieroglyfov.
Egypťania dlhodobo podozrievali Howarda Cartera, ktorý v roku 1922 objavil hrobku faraóna Tutanchamóna, že časť pokladu z hrobky pred jej oficiálnym otvorením ukradol.
Požiar spôsobila porucha v klimatizačnej jednotke na druhom poschodí budovy kostola.
Ide o prvú výraznejšiu zmenu vo vláde od roku 2019.
Čo má spoločné chlieb v najľudnatejšom arabskom štáte na svete s atómovou energiou na jeho území a s modernými zbraňami jednej mocnosti?
Lavrov chce získať podporu pre Moskvu, ktorá čelí medzinárodnému hnevu v dôsledku vojny na Ukrajine.