Marian Kotleba prišiel na návštevu syna po pol roku začiatkom apríla. Bol s ním v hoteli, no následne exmanželke už syna nevrátil.
Plavidlo Ever Given takmer týždeň blokovalo premávku v oboch smeroch na jednej z najrušnejších námorných trás na svete.
Archeológovia objavili v Egypte rozsiahle staroveké mesto, ktoré bolo po stáročia v zabudnutí, hoci sa nachádza v blízkosti najznámejších egyptských pamiatok.
Sarkofágy 18 kráľov a štyroch kráľovien získalo nové Národné múzeum egyptskej civilizácie. Medzi nimi sú pozostatky panovníkov ako Ramesse II., Amenhotep III., Thutmose III., Seti I. alebo kráľovná Hatšepsut - najmocnejšia panovníčka starovekého Egypta.
Za zvukov čestných sálv z Egyptského múzea v centre Káhiry vyšiel slávnostný sprievod prevážajúci 22 múmií egyptských panovníkov.
Vďaka polohe v centre mesta, na ostrove Gezira v strede Nílu, prinesie unikátne výhľady na celé široké okolie.
Plavidlo Ever Given i náklad v hodnote asi 3,5 miliardy dolárov nebudú môcť opustiť egyptské územie, ak sa otázka náhrady škody dostane pred súd.
Prvá súprava prudko zastavila, keď niekto použil ručnú brzdu, druhá do nej narazila.
Tlak na egyptskú vládu sa každým dňom zvyšuje. Niektoré lodiarske spoločnosti svoje plavidlá posielajú na dlhšiu trasu okolo Mysu dobrej nádeje.
Ďalších najmenej 24 osôb utrpelo zranenia.
Jeden z vlakov náhle zastavil po tom, ako neznámi pasažieri aktivovali vo viacerých jeho vozňoch núdzové brzdy. Do nehybného vlaku následne zozadu narazila druhá lokomotíva.
Uviaznutá loď bráni premávke v Suezskom prieplave, cez ktorý denne prejde tovar v hodnote takmer 10 miliárd dolárov.
Najstaršiu veľkovýrobňu piva na svete možno objavili americkí a egyptskí vedci v známej archeologickej lokalite Abydos v Egypte.
Obľúbené egyptské letovisko na brehu Červeného mora bude chrániť 36-kilometrový betónový múr, má pomôcť oživiť cestovný ruch.
Neďaleko Alexandrie v severnom Egypte objavili archeológovia 2000 rokov staré múmie, ktorým boli do úst vložené zlaté amulety v tvare jazyka.
V škótskom Aberdeene objavili v škatuli na cigary dlho stratené egyptské artefakty, ktoré by mohli poskytnúť nové poznatky o Veľkej pyramíde v Gíze.
Sarkofágy - väčšinou aj s múmiami - pochádzajú najmä z neskorej doby starovekého Egypta a nasledujúcej ptolemaiovskej dynastie.
Od septembra je podmienkou vstupu do Egypta pre všetkých cestujúcich povinnosť predložiť negatívny PCR-test, ktorý nie je starší ako 72 hodín.
Prekvapujúce príbehy z údolia Nílu odhalil slovenský egyptológ Martin Odler spolu s českým kolegom Jiřím Kmoškom vďaka hieroglyfom, ale aj korálikom či miske.
Rozhovor s Renatou Rábekovou, pracovníčkou Nadácie Aigyptos.