OLIVER BAKOŠ: Situácia vyspelých krajín sa postupne približuje k ekonomickým úspechom Ukrajiny. Na nich má Mikloš ako tamojší poradca isto nemalú zásluhu.
Vieme odkiaľ, nevieme kam. Takto skepticky vyznieva titul novej, takmer 500-stranovej knihy významnej ekonómky a bývalej ministerky financií Brigity Schmögnerovej.
MARTIN KOVÁČIK: Slovensko zažíva dobré ekonomické obdobie. Narušiť ho môže colná vojna, ktorú rozpútal americký prezident Donald Trump.
Rozbehnutá slovenská ekonomika naráža na riziká. Ak budú v predčasné voľby a ich výsledkom by bola strata politickej stability, trhy by to dali pocítiť.
Vyrovnaný rozpočet sa pre nezhody na politickej scéne môže Slovensku vzdialiť z roka 2020 na rok 2022, upozorňuje odborník.
RADOVAN GEIST: Ešte nedávno sa politický mainstream schovával za tvrdenie, že pokles jeho legitimity je dôsledkom hospodárskej krízy.
"Už za prvé dva roky po Euromajdane sa urobilo viac, ako predtým za vyše dvadsať rokov," zhodnotil hlavný ekonomický poradca ukrajinského premiéra Porošenka Ivan Mikloš.
VLADIMÍR BAČIŠIN: Podľa pravidelnej prognózy Organizácie pre hospodársku spoluprácu by sa mal v tomto roku zachovať trend zvyšovania zamestnanosti.
VINCENT TÓTH: Vyžiť je pre mnohých umenie. Preto sa dá mnoho ľudí nalákať na pôžičky.
JURAJ BOČKAY: Ekonomická situácia na Slovensku sa zlepšuje. A čo politická kultúra?
Medzi štyrmi členskými štátmi višegrádskej skupiny sú najviac spokojní s ekonomikou svojej krajiny a s finančnou situáciou svojich domácností Poliaci.
Susedné Česko je po voľbách a aktuálne je v hre politické a ekonomické smerovanie.
JAROSLAV GILÁNI: Ekonomika pracuje vo vysokých obrátkach, ľudia utrácajú zarobené alebo vypožičané peniaze a jediné obavy z budúceho vývoja majú finanční experti a politici.
TIBOR GRÉK: Všetky vlády bez rozdielu politickej orientácie vyhlasujú, ako je potrebné uskutočňovať reformy.
Ekonomická situácia v Taliansku sa po nedeľňajšom referende nezmenila, problémy zostávajú rovnaké, poznamenal šéf Euroskupiny Jeroen Dijsselbloem z Holandska.
ZOLTÁN POGÁTSA: Spomedzi východoeurópskych štátov Európskej únie sa v uplynulých rokoch pre svoj ekonomický úspech vyzdvihovali tri: najprv Slovensko, potom Poľsko a naposledy Estónsko.