Príslušníci pohraničnej stráže sa mali pýtať Etiópčanov, "do ktorej časti tela by boli najradšej strelení".
Stalo sa tak len niekoľko dní po tom, čo etiópske úrady tvrdili, že v oblasti bol obnovený poriadok.
Ozbrojené konflikty vo svete si vlani vyžiadali vyše 238-tisíc obetí na životoch. To je takmer dvakrát toľko ako rok predtým a najviac od začiatku 21. storočia.
Púta pozornosť, je populárny. A porozprával svoj príbeh.
Amharci sa v oblasti usadili pred približne 30 rokmi v rámci programu presídľovania.
Ďalších 30 ľudí utrpelo zranenia.
Rozhodnutie prichádza len niekoľko dní po tom, čo Tigrajský ľudový oslobodzovací front oznámil, že sa jeho jednotky sťahujú z etiópskych regiónov Amharsko a Afarsko.
Abiy Ahmed, ktorý je nositeľom Nobelovej ceny za mier, svoje právomoci dočasne odovzdal vicepremiérovi.
Povstalecké jednotky sú blízko hlavného mesta a pripravujú ďalší útok.
Tigrajci sú asi približne 300 kilometrov od Addis Abeby.
V hlavnom meste Addis Abeba úrady obyvateľom nariadili, aby si dali zaregistrovať strelné zbrane, ktoré vlastnia, a pripravili sa na obranu svojich štvrtí.
Medzi týmito požiadavkami je stiahnutie eritrejských síl z danej oblasti, ako aj bojovníkov zo susedného etiópskeho regiónu Amhara, ktorí podporujú etiópsku armádu v tomto konflikte.
Etiópska vláda vlani v novembri spustila na severe krajiny vojenskú ofenzívu proti Tigrajskému ľudovo-oslobodzovacieho frontu, ktorý dovtedy ovládal územie tohto odbojného štátu.
Oblasti sú už týždne zmietané etnickým násilím. Súvisí to s už niekoľkokrát zrušenými parlamentnými voľbami pre pandémiu a napätím medzi vládou a povstalcami v severoetiópskom štáte Tigray.
"Chcem povedať, že som len na jednej strane, a to na strane mieru," dodal generálny riaditeľ WHO, ktorý pochádza zo spomínaného etiópskeho štátu.
Povstalci zo severoetiópskej oblasti Tigray obvinili Eritreu, že jej jednotky prekročili hranice, aby podporili etiópske vládne jednotky.
Boje si doteraz vyžiadali stovky mŕtvych a údajne vyústili aj do masakrov civilného obyvateľstva. OSN hovorí o vlne tisícov utečencov do susedného Sudánu.
Predošlé kolo rokovaní sa skončilo neúspechom pre neschopnosť zúčastnených krajín dosiahnuť kompromis.
Protesty a etnické nepokoje okolo etiópskej metropoly Addis Abeba vyvolalo zabitie známeho etiópskeho speváka Hachalua Hundessu.
Protesty vypukli po zastrelení populárneho speváka Hachalu Hundessa, ktorého piesne zazneli na protivládnych protestoch.