IVAN HOFFMAN: Pôvodný výborný plán bol zabezpečiť v Európe mier spoluprácou. Lenže motorom integrácie nie je vzájomnosť, ale nadnárodný biznis.
Nikomu z nás by pred vstupom do EÚ nenapadlo spochybňovať, že sme „normálni“ Európania.
Prezidentka poukázala na to, že v čase ruskej agresie na Ukrajine je obrana mieru i demokracie o to dôležitejšia.
RADOVAN GEIST: Súčasná politická podpora pre rozšírenie EÚ o západný Balkán, Ukrajinu, Moldavsko a Gruzínsko môže vyprchať.
MARTIN KLUS: Viacjazyčná digitálna platforma umožní občanom, aby vyjadrili svoj názor na ďalšie fungovanie EÚ.
IGOR GREXA: Podľa vyjadrenia Helmuta Kohla presne toto očakávajú občania od svojich politikov. Kancelár - zjednotiteľ Nemecka, išiel všetkým osobným príkladom.
PETER WEISS: Na konci roku 1997 Slovensko na rozdiel od susedov z V4 nedostalo v Luxemburgu pozvánku na rokovania o vstupe do EÚ.
PETER JAVŮREK: Plán na vybudovanie kosovskej armády, malej a vojensky zanedbateľnej, nesleduje vojenský, ale politický efekt.
Podľa poľského prezidenta sú inštitúcie Európskej únie hluché voči potrebám 28 členských štátov.
"O budúcnosti Európskej únie musíme hovoriť konkrétne," povedal pre Pravdu Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.
Podľa Občianskej konzervatívnej strany Danko prejavom v ruskej Dume poprel vyhlásenie k prioritám členstva Slovenska v EÚ.
"Je dôležité, aby sa veľké krajiny v Európskej únii neodcudzili ostatným,“ povedal pre Pravdu Salvador Llaudes z Kráľovského inštitútu Elcano v Madride.
"Európske krajiny si uvedomujú, že musia brániť vlastné územie. Zmenilo sa geopolitické prostredie,“ povedal profesor Jozef Bátora v rozhovore pre Pravdu.