Lídra Ukrajiny, ktorá desiaty mesiac vzdoruje agresii Ruska, denník prirovnal k britskému premiérovi Churchillovi.
Riziko tvrdého brexitu reálne hrozí už 12. apríla.
Prestížne noviny ho označili za vlajkonosiča liberálnej demokracie, ktorá je v obkľúčení populistov.
Tím budúceho prezidenta USA Trumpa kontaktoval európskych vodcov s otázkou, či ich krajina opustí Európsku úniu. Napísal to server denníka Financial Times.
Trápne. Tak označil britský Financial Times krajiny V4, ktoré podľa neho ťažia z členstva v EÚ, ale usilujú sa o ochromenie jej inštitúcií.
Predstavitelia krajín EÚ začali rokovať o pláne B, ktorý by nastal v prípade, ak by sa Briti v nadchádzajúcom júnovom referende rozhodli opustiť európsky blok.
Nové sily rýchlej reakcie Severoatlantickej aliancie by podľa vlastných odhadov NATO nestačili na nasadenie vo východnej Európe v prípade vojny s Ruskom.
EÚ zvažuje ďalšie možnosti, ako spomaliť vlnu migrantov prichádzajúcich do Európy a jednou z nich je zablokovanie priechodu utečencov do Macedónska z Grécka.
EÚ pripravuje plán, podľa ktorého by si členské štáty mohli prerozdeliť 200 000 utečencov z Turecka, Jordánska či Libanonu.
Povinné kvóty k prerozdeleniu migrantov v rámci Európskej únie možno nebudú. Podľa denníka Financial Times s nimi totiž nepočíta aktuálny návrh dohody.
Spoločnosť Pearson nechce ďalej podnikať vo vydávaní spravodajských periodík. O 50-percentný podiel v týždenníku by mohli mať záujem viaceré veľké rodinné firmy.
Rastie sociálna nerovnosť vo svete alebo nie? Ekonóm Thomas Piketty vo svojom bestselleri hovorí, že áno. Denník Financial Times píše, že manipuluje s číslami.