Potomkom stoviek Slovákov a tisícov ďalších interbrigadistov, ktorí pred vyše ôsmimi desaťročiami bojovali proti fašizmu za demokratické Španielsko, sa Madrid chystá ponúknuť občianstvo.
Úradujúci španielsky premiér Pedro Sánchez označil príslušné rozhodnutie súdu za "veľké víťazstvo španielskej demokracie".
Vyslovil tak súhlas s plánom vlády na prenesenie jeho tela zo štátneho mauzólea.
Podľa apoštolského nuncia v Madride vláda exhumáciu španielskeho generála „oživuje“.
Španielski zákonodarcovia pritom vlani v septembri schválili zákon z dielne socialistickej vlády, ktorý umožňuje exhumáciu Francových pozostatkov.
Sudca verdikt zdôvodnil bezpečnostnými rizikami pri otváraní hrobky.
Účastníci frankistickej manifestácie sa pokúsili ženy napadnúť.
Franco má v krajine stále mnoho priaznivcov, ktorí ho obdivujú okrem iného ako obrancu katolíckej viery proti komunistom.
Diktátor má v krajine stále mnoho priaznivcov, ktorí ho obdivujú okrem iného ako obrancu katolíckej viery proti komunistom.
Chúlostivé rozhodnutie bolo odobrené hlasovaním v pomere 172:2.
Plánovaná exhumácia telesných pozostatkov bývalého španielskeho diktátora Francisca Franca je podľa jeho príbuzných protiprávna.
43 rokov po smrti španielskeho diktátora Francisca Franca schválila socialistická vláda návrh na exhumáciu jeho pozostatkov z memoriálneho komplexu.
V Španielsku sa začína historicky prvý súdny proces v kauze prípadov kradnutia novonarodených detí počas diktatúry generála Francisca Franca.
Sánchez v pondelok pre stanicu TVE vyhlásil, že Španielsko "si nemôže dovoliť symboly, ktoré rozdeľujú jeho obyvateľov".
Pred 80 rokmi, 26. apríla 1937, generál Francisco Franco ešte stále nedokázal dobyť sever Španielska.