MARIÁN REPA: Postupne sme si zvykli, že za mrežami sa ocitli vysokopostavení ľudia. Azda preto už ani nikoho neprekvapí, že napokon došlo aj na Miroslava Výboha, ktorý bol akýmsi posledným čriepkom v celej mozaike.
Imrecze a bývalý šéf IT sekcie FS Grega boli vo väzbe od 29. januára.
Bývalý šéf Finančnej správy František Imrecze začal spolupracovať s políciou. Vo svojej výpovedi označil aj ďalších vysokopostavených ľudí, ktorí sa mali podieľať na korupcii.
Exprezident Finančnej správy František Imrecze svoju výpoveď podmienil prítomnosťou svojho obhajcu. Keďže ho ráno nemal, vyšetrovateľ výsluch neuskutočnil.
Imrecze, Grega a Rovčaninová sú stíhaní za obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku.
Podľa právneho zástupcu obvineného stoja za hospitalizáciou dlhodobé zdravotné problémy klienta.
František Imrecze je stíhaný za obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, podnikateľ Peter Brhel za zločin prijímania úplatku.
Za minulý rok sa Finančnej správe (FS) SR podarilo dosiahnuť zmeny v zmluvách štátnych IT systémov, čo prinieslo úsporu vyše 12 miliónov eur.
Z deviatich zadržaných v rámci akcie Mýtnik sa v nedeľu pred sudcu postavili len štyria.
O väzobnom stíhaní Imreczeho sa má rozhodnúť v pondelok.
„Ja verím v spravodlivosť, tak som bola vychovaná,“ odkázala.
MARIÁN REPA: NAKA pokračuje vo veľkom upratovaní. Zadržanie bývalého šéfa Finančnej správy František Imreczeho predstavuje ďalší diel v skladačke, ktorá spoluvytvára obraz bývalej vládnej moci.
Dôvodom zadržania sú podozrenia z korupcie a machinácií pri verejnom obstarávaní. Polícia zasahovala aj v hoteli podnikateľa Juraja Širokého.
Rokoval s generálnym riaditeľom OLAF Ville Itälä a šéfom inšpektorov Ernestom Bianchim.
Minister financií Peter Kažimír odmietol, že novým šéfom Finančnej správy bude terajší riaditeľ Kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovít Makó.
Nezaradený poslanec je presvedčený, že colné podvody na Slovensku sa opäť rozbehli od leta minulého roka.
František Imrecze ešte predtým uviedol, že "Slovensko nemá povinnosť zaplatiť 300 mil. eur" za podhodnocovanie dovozov tovaru z Ázie.
Šéf Finančnej správy František Imrecze odmieta, že by Slovensko malo doplácať Bruselu clo vyše 300 miliónov eur.
Podľa predsedníčky poslaneckého klubu hnutia OĽaNO Veroniky Remišovej je jasné, že sa Slovensko podieľalo na podvode s clami.
Šéf Finančnej správy vracia úder.