Aj na túto otázku sme hľadali odpoveď so slovenskou vedkyňou Máriou Dušinskou, ktorá pôsobí v Nórsku a založila tam jedno unikátne laboratórium.
Alexandra Mišči Hudecová je genetička, jej výskum významne prispel k poznaniu vplyvov nanomateriálov na ľudské zdravie.
Projekt realizuje biobanka Medixbank v Nitre.
Ľudia, ktorí sa budia veľmi skoro ráno, za to pravdepodobne "vďačia" pozostatkom DNA, ktorú zdedili po dávnych predkoch, tvrdia vedci.
Muži sú nositeľmi jedného chromozómu X a jedného chromozómu Y. Speck však mal jeden chromozóm X a dva chromozómy Y.
V Británii sa narodili prvé deti vytvorené experimentálnou technikou kombinujúcou genetickú informáciu troch darcov, ktorá má zabrániť tomu, aby zdedili vzácne genetické choroby.
Kedy sa môžete nechať zadarmo otestovať?
Stredomorská diéta obsahujúca orechy, morské plody, celozrnné obilniny a zeleninu by mohla znížiť riziko demencie takmer o štvrtinu.
Japonským vedcom sa podarilo v laboratóriu odchovať zdravé myšie mláďatá, ktoré majú geneticky dvoch biologických otcov a žiadnu biologickú matku.
Dĺžka života po dovŕšení seniorského veku závisí od zmeny životného štýlu. Zatiaľ čo niektoré faktory, ktoré ovplyvňujú dlhovekosť dokážeme ovplyvniť, iné nezmeníme.
Britskí vedci objavili päť druhov baktérií, ktoré by mohli mať súvis so vznikom a zhoršovaním rakoviny prostaty.
Medzinárodný tím genetikov, archeológov a historikov získal prvé ľudské genomické dáta, ktoré ukazujú na pôvod Avarov.
Lekári o Riškovi povedali, že možno nebude chodiť, vidieť ani počuť. On sa však nezastaví.
Vedeckému tímu z Ústavu molekulárnej genetiky AV ČR sa podarilo popísať jeden z princípov, ktorým naše imunitné bunky rozpoznávajú patogény od telu vlastných molekúl.
"Downíčka" Katinka pred vojnou ušla na Slovensko so svojou mamou a babičkou.
Ako jedna z mála na svete naklonovala myš. Nedávno sa jej podarilo geneticky upraviť škrečka a vyskúmať vďaka nemu možné príčiny neplodnosti.
Singapurským vedcom sa podarilo po prvý raz vytvoriť v laboratóriu malé ľudské mozgy, ktoré napodobňujú hlavné patologické príznaky Parkinsonovej choroby.
Objav britských a dánskych výskumných skupín ponúka nový spôsob presného určenia neviditeľných stôp genetického materiálu zo vzduchu.
Vedci objavili v rámci jednej z doteraz najpodrobnejších genetických štúdií na svete vzácne genetické varianty, ktoré svojich nositeľov chránia pred obezitou.
Výskumníci skúmali 14 000 genetických rozdielov medzi modernými ľuďmi a našimi nedávnymi predchodcami novou podrobnejšou metódou.