Vypadávanie vlasov je nočnou traumou každej ženy. Štatistika hovorí o tom, že s týmto problémom sa pasuje každá druhá žena! Dobrou správou je, že pomoc existuje.
Vedci rozlúštili genetický kód kliešťov a otvorili tak možnosť účinnejšej prevencie a liečby chorôb, ktoré prenášajú. Kliešť môže obeť infikovať boreliózou a kliešťovou encefalitídou.
Britskí vedci dostali povolenie geneticky upravovať ľudské embryá. Zatiaľ len na skúšku, nesmú ich nechať vyrásť.
Obyvatelia Holandska sú najvyšší na svete, a to je výkon, ktorý sa dá vysvetliť nielen priaznivými životnými podmienkami, ale aj prirodzeným výberom.
Vláda označila možnosť predísť prenášaniu vážnych chorôb z matiek na ich deti za "svetlo na konci tunela".
Americkí vedci chcú vytvoriť databázu vzoriek DNA získaných od milióna ľudí, od ktorých analýzy si sľubujú lepšie pochopenie vzniku ľudských chorôb.
Kráľovstvo má vysoký výskyt genetických ochorení, čo je dôsledkom manželstiev príbuzných. Endogamia je vraj príčinou 70 % abnormalít zistených u plodov.
Vedci objavili pri výskume na muchách novú formu negenetického dedenia. Dokázali, že potomok môže niesť znaky matkinho bývalého sexuálneho partnera.
Genetický výskum dokázal, že káva začala tvoriť kofeín nezávisle od ostatných rastlín. Rozlúštenie genómu kávy môže pomôcť zlepšiť jej produkciu.
Sú hviezdy ako Usain Bolt, Michael Phelps či Serena Williamsová genetickí mutanti okupujúci svet, alebo prekonali biologické obmedzenia odhodlaním a urputným tréningom?
Rozdielne výsledky v teste podľa očakávaní neovplyvnilo pohlavie ani pôvod šimpanzov. Niektoré duševné schopnosti sa však ukázali ako dedičné.
Vo veku 95 rokov zomrel britský biochemik Frederick Sanger, ktorý je považovaný za otca genomiky a výrazne prispel aj k pokroku v oblasti biochémie, genetiky a molekulárnej biológie.
Keď spermia oplodní vajíčko, vznikne bunka so 46 chromozómami, z ktorej sa vyvinie nový človek. Vďaka génom, ktorých sú celé tisíce, je každý z nás jedinečný.
Zákazníci, teda budúci rodičia, si budú môcť vybrať spermie darcu tak, aby predurčovali, ktoré vlastnosti u dieťaťa vyniknú.
Európski bioetici varovali pred americkým patentom na metódu, ktorá by ľuďom umožnila vybrať z darcovských vajíčok alebo spermií genetické znaky svojho dieťaťa.